سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد؛ پیگیری گیلان برای تامین واکسن آسترازنکا | ۸ بیمار مبتلا به امیکرون شناسایی شد
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد؛ پیگیری گیلان برای تامین واکسن آسترازنکا | ۸ بیمار مبتلا به امیکرون شناسایی شد

مهرابیان ضمن اشاره به شناسایی هشت بیمار مبتلا به امیکرون و احتمال افزایش تعداد این بیماران در گیلان گفت: پیگیری‌های دانشگاه گیلان برای تامین واکسن آسترازنکا ویژه متقاضیان تزریق دز سوم همچنان ادامه دارد. به گزارش پایگاه خبری لاهیج دیلم به نقل از شبستان، «فردین مهرابیان» شامگاه جمعه (۲۴ دی) در گفت‌وگوی خبری آخرین وضعیت کرونایی استان […]

مهرابیان ضمن اشاره به شناسایی هشت بیمار مبتلا به امیکرون و احتمال افزایش تعداد این بیماران در گیلان گفت: پیگیری‌های دانشگاه گیلان برای تامین واکسن آسترازنکا ویژه متقاضیان تزریق دز سوم همچنان ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری لاهیج دیلم به نقل از شبستان، «فردین مهرابیان» شامگاه جمعه (۲۴ دی) در گفت‌وگوی خبری آخرین وضعیت کرونایی استان گیلان را برشمرد و اظهار داشت: در روز جمعه ۳۶ بیمار کرونایی جدیدا در بیمارستان‌های گیلان بستری شدند و ۲۵ بیمار هم بدحال بوده و در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تعداد کل بیماران کرونایی بستری در استان را ۱۳۴ بیمار اعلام کرد و افزود: در حال حاضر ۲۸ بیمار در بخش‌های ICU و مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی گیلان بستری هستند و چهار بیمار هم جدیدا به این بخش‌ها انتقال داده شده‌اند.

محرابیان در پاسخ به این پرسش که وضعیت شیوع سویه جدید کرونا در گیلان چگونه است تصریح کرد: تاکنون هشت مورد ابتلا به سویه امیکرون در گیلان شناسایی شده است و احتمال اینکه تعداد مبتلایان در روزهای آینده افزایش یابد وجود دارد بنابراین از مردم می‌خواهیم ضمن رعایت پروتکل‌ها نسبت به تزریق دز سوم واکسن اقدام کنند.

وی تزریق دزهای اول تا سوم واکسن کرونا را در جلوگیری از شیوع سویه امیکرون مؤثر دانست و ابراز داشت: بررسی‌ها نشان می‌دهد تزریق دز سوم واکسن بیش از ۸۰ درصد از ابتلا افراد به سویه اومیکرون جلوگیری به عمل می‌آورد و در صورت ابتلا هم شدت بیماری و میزان بستری در این افراد به نحو چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پاسخ به این پرسش که چه تمهیداتی برای تامین واکسن آسترازنکا متقاضیان تزریق دز سوم انجام شده است اضافه کرد: به غیر از واکسن آسترازنکا غالب واکسن‌ها در سطح استان گیلان و مراکز تزریق موجود است اما دانشگاه گیلان پیگیری‌های خود از وزارت بهداشت برای تامین واکسن آسترازنکا را همچنان ادامه می‌دهد