سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه ۴۶ درصد گیلانی های واجد شرایط دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند، گفت: روند بستری ها همچنان صعودی است.

به گزارش لاهیج دیلم ، فردین مهرابیان ظهر پنج شنبه در گفتگو با رسانه‌های به تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان پرداخت و اظهار کرد: روند بستری‌های رو به افزایش است.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۲۲۸ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های گیلان بستری هستند، گفت: در شبانه روز گذشته ۶۵ بیمار جدید در مراکز درمانی گیلان پذیرش شده‌اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به وخامت حال ۳۵ بیمار کرونایی، افزود: رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و تسریع در روند واکسیناسیون به ویژه دُز سوم از مهم‌ترین راهکارهای پیشگیری از ابتلاء و انتقال به ویروس کرونا است.

وی به میزان واکسیناسیون شهروندان گیلان اشاره و با بیان اینکه تاکنون بیش از یک میلیون نفر از جمعیت بالای ۱۲ سال این استان دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، تصریح کرد: این تعداد ۴۶ درصد افراد واجد شرایط واکسیناسیون هستند.

مهرابیان با اشاره به فعالیت ۴۶۰ پایگاه و مرکز واکسیناسیون در استان گیلان، اضافه کرد: امروز واکسن‌های سینوفارم، برکت، آسترازنکا، اسپایکوژن، پاستوکووک، پاستوکووک پلاس، رازی کووپلاس و فخرا به مردم استان تزریق می‌شود

لینک کوتاه مطلب : http://lahijdeylam.ir/?p=6263

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید