سخنگوی علوم پزشکی گیلان خبر داد: تزریق واکسن آسترازنکا در گیلان از هفته آینده
سخنگوی علوم پزشکی گیلان خبر داد: تزریق واکسن آسترازنکا در گیلان از هفته آینده

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه از شنبه هفته آینده واکسن آسترازنکا در سطح مراکز واکسیناسیون استان توزیع و سپس تزریق می شود، گفت: فقط افراد واجد شرایط تزریق دزهای دوم و سوم نسبت به تزریق آسترازنکا اقدام کنند. به گزارش لاهیج دیلم ،دکتر فردین مهرابیان در گفت وگویی از بستری شدن ۴۱ بیمار جدید مبتلا […]

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه از شنبه هفته آینده واکسن آسترازنکا در سطح مراکز واکسیناسیون استان توزیع و سپس تزریق می شود، گفت: فقط افراد واجد شرایط تزریق دزهای دوم و سوم نسبت به تزریق آسترازنکا اقدام کنند.

به گزارش لاهیج دیلم ،دکتر فردین مهرابیان در گفت وگویی از بستری شدن ۴۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان گیلان طی روز گذشته خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر ۱۲۵ بیمار کرونایی بستری داریم که حال ۲۴ نفر وخیم است.

وی از واکسینه شدن ۲۳.۶ درصد واجدین شرایط دریافت دز سوم واکسن کرونا در استان خبر داد و بیان کرد: بیش از ۵۲۷ هزار نفر از جمعیت هدف گیلان نوبت سوم واکسن خود را تزریق کردند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه از شنبه هفته آینده واکسن آسترازنکا در سطح مراکز واکسیناسیون استان توزیع و سپس تزریق می شود، گفت: فقط افراد واجد شرایط تزریق دزهای دوم و سوم نسبت به تزریق آسترازنکا اقدام کنند.

مهرابیان، در پاسخ به این سوال که «افراد در دز سوم چه واکسن هایی را تزریق کنند؟»، گفت: خوشبختانه غالب واکسن ها در استان موجود هستند؛ البته دو واکسن اسپایکوژن و پاستوکووک پلاس می تواند جایگزین دز سوم سایر واکسن ها شود.

وی با اشاره به خطر انتشار سویه امیکرون در گیلان، خاطرنشان کرد: واکسیناسیون به ویژه تزریق دز سوم در پیشگیری از سویه های کرونا موثر است