سخنگوی علوم پزشکی گیلان خبر داد: تزریق ۸۱ درصدی دوز دوم واکسن کرونا در گیلان/ تزریق دوز سوم بعد از ۴ ماه
سخنگوی علوم پزشکی گیلان خبر داد: تزریق ۸۱ درصدی دوز دوم واکسن کرونا در گیلان/ تزریق دوز سوم بعد از ۴ ماه

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، وی با بیان اینکه بیش از ۹۲ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال در گیلان نوبت اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند، گفت: ۸۱ درصد این جمعیت نیز هر دو دوز واکسن کرونا را زدند. به گزارش لاهیج دیلم ،دکتر فردین مهرابیان در گفت وگویی به روند ثابت بستری های کرونایی در گیلان اشاره و اظهار […]

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، وی با بیان اینکه بیش از ۹۲ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال در گیلان نوبت اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند، گفت: ۸۱ درصد این جمعیت نیز هر دو دوز واکسن کرونا را زدند.

به گزارش لاهیج دیلم ،دکتر فردین مهرابیان در گفت وگویی به روند ثابت بستری های کرونایی در گیلان اشاره و اظهار کرد: با بستری شدن ۴۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان گیلان به ۲۳۲ نفر رسیده و حال ۵۶ نفر وخیم است.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۲ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال در گیلان نوبت اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند، گفت: ۸۱ درصد این جمعیت نیز هر دو دوز واکسن کرونا را زدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از آمادگی کلیه مراکز واکسیناسیون استان جهت تزریق دوز سوم واکسن کرونا خبر داد و عنوان کرد: تاکنون ۵۳ هزار و ۵۵۳ نفر از جمعیت بالای ۶۰ سال در گیلان، نوبت سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

مهرابیان، با تاکید بر لزوم گذشتن چهار ماه از تزریق دوز دوم واکسن جهت دریافت نوبت سوم، اضافه کرد: در کنار واکسیناسیون، پرهیز از عادی انگاری و رعایت دقیق پروتکل های بهدلشتی سدی در برابر بیماری کروناست.

وی با اشاره به زنگ خطر شیوع سویه جدید کرونا در کشور و استان، یادآور شد: خوشبختانه تا این لحظه شواهدی دال بر شیوع ویروس امیکرون در ایران و گیلان نداریم، اما با توجه به قدرت سرایت بسیار بالای این ویروس لزوم پرهیز از عادی انگاری و رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی وجود دارد