سرپرست اداره کل پست گیلان، با تاکید بر اینکه ماموران پست و نامه رسان‌ها برای هیچ گیرنده‌ای پیامک ارسال نمی کنند، یادآور شد: اخیرا پیامک های جعلی به نام ماموران پست برای شهروندان در سطح استان گیلان ارسال شده است.

به گزارش لاهیج دیلم ، محمدحسین هوشنگی، با بیان اینکه اخیرا پیامک های جعلی به نام ماموران پست برای شهروندان در سطح استان گیلان ارسال شده است، اظهار کرد: شهروندان فریب پیامک‌هایی با مضمون اینکه «من مامور اداره پست هستم و برای شما ابلاغیه قضایی آورده ام» را نخورند.

وی افزود: در این پیامک‌ها افراد سودجو با اعلام اینکه «من به شهر آشنایی نداشتم و نتوانستم بسته شما را توزیع کنم» به شهروندان کد رهگیری می‌دهند تا با جلب اعتماد از آن‌ها اخاذی کنند.

سرپرست اداره کل پست گیلان در گفت وگوی خبری باران، با اشاره به اینکه ماموران اداره پست قبل از حضور در عملیات پستی آموزش‌های لازم میدانی و پستی را دیده اند و کاملا به مکان‌ها و مسیرها اشراف دارند، گفت: این پیامک‌ها جعلی است و مورد تایید اداره کل پست استان نیست.

هوشنگی با تکذیب این موضوع به شهروندان هشدار داد که فریب این پیامک‌ها را نخورند و به شماره تلفن‌های اعلام شده توسط مامورنماها اعتماد نکنند و ادامه داد: افرادسودجو حتی نرم افزاری را تحت عنوان «عدالت» جهت مراجعه شهروندان مطرح می‌کنند که این نرم افزار یک بدافزار بوده و شهروندان نباید وارد این نرم افزار شوند.

وی با تاکید بر اینکه ماموران پست و نامه رسان‌ها برای هیچ گیرنده‌ای پیامک ارسال نمی کنند، یادآور شد: ماموران پست پس از مراجعه به مکان مد نظر، اگر گیرنده بسته پستی حضور نداشته باشد برگه عدم حضور می‌زنند و گیرنده بسته پستی را به اداره پست دعوت می کنند و لذا هرگونه پیامک جعلی و فریب است

لینک کوتاه مطلب : http://lahijdeylam.ir/?p=6755

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید