سرپرست شیلات گیلان: صید ۱۶۸۰ میلیاردی در سبد صیادان گیلانی/ تمدید پنج روزه فصل صید
سرپرست شیلات گیلان: صید ۱۶۸۰ میلیاردی در سبد صیادان گیلانی/ تمدید پنج روزه فصل صید

سرپرست شیلات گیلان،۵۳ درصد صید را مربوط به ماهی سفید به مقدار ۷۵۳ تن و ۴۴ درصد صید را مربوط به ماهی کفال به مقدار ۶۱۷ تن دانست و گفت: ارزش فروش ناخالص این مقدار صید ۱۶۸۰ میلیارد ریال است. به گزارش گیل و دیلم ،حمیدرضا تقی نصیری در گفت وگویی، از تمدید فصل صید ماهیان استخوانی […]

سرپرست شیلات گیلان،۵۳ درصد صید را مربوط به ماهی سفید به مقدار ۷۵۳ تن و ۴۴ درصد صید را مربوط به ماهی کفال به مقدار ۶۱۷ تن دانست و گفت: ارزش فروش ناخالص این مقدار صید ۱۶۸۰ میلیارد ریال است.

به گزارش گیل و دیلم ،حمیدرضا تقی نصیری در گفت وگویی، از تمدید فصل صید ماهیان استخوانی دریای خزر خبر داد و اظهار کرد: همه ساله صید ماهیان استخوانی از دریای خزر از ۲۰ مهر آغاز می‌شود و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد که امسال با توجه به کاهش تعداد روزهای فعالیت پره ها به دلیل سرمای هوا و کولاک دریا و برای کمک به معیشت این قشر زحمتکش به مدت پنج روز تا ۲۰ فروردین تمدید شد.

وی با بیان اینکه ۴۷ شرکت صیادی پره استان گیلان از ۲۰ مهر ۱۴۰۰ لغایت پایان دهه اول فروردین سال جاری موفق شدند ۱۴۱۵ تن انواع ماهیان استخوانی را صید کنند، افزود: این صید در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد کاهش داشته است.

سرپرست اداره کل شیلات گیلان تصریح کرد: غالب سبد صید صیادان پره را دو گونه ماهی سفید و ماهی کفال تشکیل می دهد.

تقی نصیری، ۵۳ درصد صید را مربوط به ماهی سفید به مقدار ۷۵۳ تن و ۴۴ درصد صید را مربوط به ماهی کفال به مقدار ۶۱۷ تن دانست.

وی با بیان اینکه سه درصد سبد صیادان گیلان را سایر آبزیان دریای خزر معادل ۴۵ تن تشکیل می دهند، خاطرنشان کرد: ارزش فروش ناخالص این مقدار صید ۱۶۸۰ میلیارد ریال است.

سرپرست شیلات گیلان همچنین از افزایش هشت درصدی صید کیلکا نیز در گیلان خبر داد و گفت: سال گذشته شش هزار تن کیلکا توسط صیادان گیلانی صید شد که ارزش آن ۵۰۰ میلیارد ریال است