معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گیلان از سازمان های مردم نهاد استان خواست در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و تعلیم مهارت های زندگی در قالب کارگاه های مختلف آموزشی برنامه ریزی کنند.

به گزارش لاهیج دیلم ، هاشم اسماعیلی در جلسه هماهنگی سازمان های مردم نهاد در اداره ورزش و جوانان آستارا اظهار داشت: در سال جاری با صدور اعتبارنامه برای چهار سمن، تعداد سمن های فعال اداره کل ورزش و جوانان گیلان به ۹۴ سازمان رسید .

وی با اشاره به این که در گیلان سمن های علمی پژوهشی، هنری، ادبی، اجتماعی، گردشگری، بانوان، دینی و مذهبی فعال است افزود: جوانان ۱۸ تا ۳۵ ساله می توانند از طریق سامانه سازمان های مردم نهاد جوانان، برای دریافت مجوز تاسیس سمن اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان سمن ها با همکاری خیران برای حمایت از نخبگان علمی استان، برنامه ریزی و با هماهنگی اداره های ورزش و جوانان در برگزاری برنامه های فرهنگی همکاری کنند.

اسماعیلی با بیان این که عضویت افراد به ویژه جوانان در سازمان های مردم نهاد ضمن پیشگیری از بسیاری ناهنجاری ها سطح امنیت را ارتقا می دهد یاداور شد: سال گذشته، ۳۰ کارگاه آموزش مهارت های ازدواج توسط سمن بانوان خلاق آستارا برگزار شد.

وی با اشاره به این که مسئولیت پذیری سازمان های مردم نهاد به اجرای طرح ها و برنامه های دولت کمک می کند افزود: به زودی جشن آئین های سنتی ازدواج در نوار ساحلی آستارا با هدف ترویج ازدواج آسان برگزار می شود.

معاون اداره کل ورزش و جوانان گیلان گفت: مجوز مرکز تخصصی ازدواج از وزارت ورزش و جوانان صادر شده است و به زودی این مرکز با هدف ارائه مشاوره رایگان ازدواج در شهرستان آستارا راه اندازی خواهد شد

لینک کوتاه مطلب : http://lahijdeylam.ir/?p=721

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید