سومین آموزشگاه آزاد تئاتر با نام فرهنگستان گیلان در شهرستان لاهیجان افتتاح شد و فعالیت هنری خود را آغاز کرد.

به گزارش لاهیج دیلم ،این آموزشگاه به مربیگری آرزو علی پور  با حضور هنرمندان استانی و شهرستانی ، انوش نصر از هنرمندان پیشکسوت سینما و تئاتر گیلان ، کیانوش گرامی از هنرمندان و تهیه کنندگان سینمای کشور، نگار نادری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان و جمعی از هنرمندان شهرستان لاهیجان و گیلان گشایش یافت.

نادری در این مراسم گفت: در طول دو سال شاهد بازگشایی سه مرکز آموزش تئاتر در لاهیجان هستیم که این آموزشگاه ها نقش مهمی در هنرمند شدن به عنوان یک پروسه دارند و اخلاقیات مهمترین بخش هنر به شمار می رود که این آموزشگاه ها با آموزش اخلاقیات ، دانش و تجربه هنرجویان را برای هنرمند شدن آماده می کنند .

وی افزود: هنرمندان باید منافع فردی را کنار گذاشته و به منافع جمعی و خانواده هنر توجه کنند و این رسالتی بزرگ بر دوش هنرمندان  است و آموزشگاه ها در این زمینه مسئولیتی سنگین بر عهده دارند.

در این مراسم همچنین نمایش طنز اتاق ٦٦٦ به کارگردانی مرتضی پورکریمی و نمایش آئینی نو سال به کارگردانی ساحل احمددوست و موسیقی سنتی توسط گروه موسیقی ایرانیان برای حاضران اجرا شد.

لاهیجان با شش انجمن ادبی و هنری یکی از شهرستان های فعال در عرصه های فرهنگی و هنری است. یکی از این آموزشگاه ها آموزشگاه پیام دهکردی بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون کشور است که در سال ۹۶ موسسه ای هنری در شهرستان لاهیجان دایر کرد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید