مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان گفت : شفاف‌سازی و ارائه طرح‌های جامع برای سرمایه گذاری موجب تسریع در تحقق آنها می شود.

به گزارش لاهیج دیلم ،یونس رنجکش روز پنجشنبه در گفت و گویی افزود : برخی از طرح‌هایی که از سوی متقاضیان ارائه می‌شود، به دلیل عدم جامعیت و مشخص نبودن اهداف و برنامه‌ها در دستگاه‌های اجرایی برای صدور مجوزها با ابهام و مشکل روبرو می‌شوند.

وی اظهار کرد : در قوانین موجود روش‌ها و شیوه‌های صدور مجوز فعالیت برای طرح‌های سرمایه گذاری بطور شفاف مشخص است و هیچ دستگاهی نمی‌تواند از ضوابط تخطی کند اما گاهی به دلیل عدم ارائه طرح جامع از سوی متقاضی و آگاه نبودن با برخی ضوابط مشکلاتی ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به ضعف اطلاع رسانی و آگاهی بخشی و راهنمایی صحیح در برخی دستگاه‌های اجرایی هم به عنوان دیگر موانع در مسیر تحقق سرمایه گذاری‌ها تاکید کرد : تدبیر مدیریتی یک اصل برای برون رفت از این مشکلات است.

رنجکش با تاکید بر اینکه هیچ قانونی برای قفل زدن بر توسعه تدوین نشده است، گفت : بلکه تمام قوانین برای توسعه پایدار مصوب و ابلاغ شده پس راهکارهای قانونی نیز برای دست‌یابی به برنامه ریزی‌های اجرای طرح‌های توسعه‌ای دیده شده است که باید با نگاه کارشناسی و تفسیر درست از آن‌ها استفاده کرد.

وی ادامه داد: برای توسعه نیازمند سرمایه گذاری و هدایت صحیح متقاضیان برای استفاده از فرصت‌ها و تولید ثروت در کشور هستیم که معطلی سرمایه گذاری‌ها موجب فرار ثروت می‌شود.

مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست تا با صدور به موقع مجوزها و هدایت متقاضیان زمینه استفاده صحیح از زمان و به نتیجه رسیدن طرح‌های سرمایه گذاری را فراهم کنند.

به گفته رنجکش، همچنین مدیریت یکپارچه و هماهنگ در صدور مجوزها موجب کاهش نارضایتی و افزایش بهره‌وری و به ثمر رسیدن طرح‌ها می‌شود.

گیلان با برخورداری از مواهب خدادی  بی شمار و پتانسیل های گردشگری، تولید، صنعت و تجارت، برخورداری از سه بندر منطقه آزاد انزلی و منطقه ویژه اقتصادی و همچنین هم مرز بودن با کشورهای حاشیه خزر و داشتن زیرساخت های حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی دارای موقعیت های بی نظیر برای سرمایه گذاری است

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید