سخنگوی علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه تاکنون ۱۶۷ هزار نفر در این استان دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند، گفت: شهروندان واجد شرایط تزریق این دُز را جدی بگیرند.

به گزارش لاهیج دیلم ، فردین مهرابیان در گفتگویی با تأکید بر توجه جدی به تزریق دُز سوم واکسن کرونا در میان گروه‌های هدف، اظهار کرد: تا روز گذشته بیش از ۱۶۷ گیلانی دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر فقط افراد بالای ۴۰ سال، کادر بهداشت و درمان، جانبازان ۵۰ درصد به بالا و شیمیایی، افراد ساکن آسایشگاه‌های معلولین و سالمندان و افراد عقب مانده ذهنی از جمله گروه‌های پرخطر واجد شرایط برای دریافت دُز سوم واکسن کرونا هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به آخرین رنگ بندی‌های کرونایی شهرهای استان، تصریح کرد: با توجه به این طی دو سال گذشته شاهد شیوع سویه های مختلفی از کرونا در سطح جهان و کشور بودیم واکنش بدن افراد نسبت به آنها متفاوت است تزریق دُز سوم از اهمیت فراوانی برخوردار است.

وی با تأکید بر ضرورت توجه شهروندان گیلانی به تزریق دُز سوم، گفت: این نوبت با هدف بهبود و افزایش ایمنی ناشی از دو دُز قبلی در حال تزریق است.

مهرابیان با بیان اینکه تزریق این نوبت به ایمنی و محافظت طولانی مدت افراد کمک می‌کند، ادامه داد: در صورت ابتلاء افراد به کرونا شدت بیماری و میزان بستری در افرادی که دُز سوم واکسن را دریافت کرده‌اند به میزان چشمگیری کمتر است.

وی با اشاره به اهمیت تزریق این نوبت، گفت: بنابر این افراد واجد شرایط در اولین فرصت نسبت به تزریق دُز سوم کرونا اقدام کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه خوشبختانه امروز نیز همانند ۴۸ ساعت گذشته روز بدون فوتی در استان به ثبت رسیده است، اضافه کرد: این موفقیت با مشارکت خوب مردم و واکسیناسیون خوب اتفاق افتاده است.

مهرابیان با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از ۹۳.۷ درصد مردم گیلان دُز نخست واکسن کرونا و بیش از ۸۴.۴ درصد نیز هر دو دُز را دریافت کرده‌اند، ادامه داد: شهروندانی که هنوز حدود ۶ درصد شهروندانی که هنوز دُز نخست را دریافت نکرده‌اند باید هر چه سریع‌تر اقدام کنند

لینک کوتاه مطلب : http://lahijdeylam.ir/?p=5353

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید