شیوع ‌کرونا ‌موجب توجه مسئولان به کاستی‌های ‌استان گیلان در حوزه بهداشت و درمان شد
شیوع ‌کرونا ‌موجب توجه مسئولان به کاستی‌های ‌استان گیلان در حوزه بهداشت و درمان شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به نقش مؤثر کرونا در ارتقاء سیستم درمانی این استان گفت: فضای آزمایشگاهی بیمارستان رازی رشت گسترش می‌یابد. به گزارش لاهیج دیلم، ارسلان سالاری امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات دانشگاه علوم پزشکی گیلان جهت توسعه زیرساخت‌های بهداشتی استان اظهار داشت: اقداماتی نظیر تجهیز مراکز درمانی به […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به نقش مؤثر کرونا در ارتقاء سیستم درمانی این استان گفت: فضای آزمایشگاهی بیمارستان رازی رشت گسترش می‌یابد.

به گزارش لاهیج دیلم، ارسلان سالاری امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات دانشگاه علوم پزشکی گیلان جهت توسعه زیرساخت‌های بهداشتی استان اظهار داشت: اقداماتی نظیر تجهیز مراکز درمانی به لنژری، دستگاه اکسیژن‌ساز و دستگاه امحاء زباله بخشی از عملکرد این دانشگاه جهت ارتقای سطح بهداشت و درمان گیلان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه با اختصاص اعتبارات لازم در انجام اقدامات ذکر شده سهم به‌سزایی دارند گفت: شیوع ویروس کرونا در گیلان موجب توجه مسئولان به کاستی‌های این استان در حوزه بهداشت و درمان شد که این موضوع در رفع بخشی از این کاستی‌ها مؤثر بوده است.

وی از نیازمندی بیمارستان رازی رشت به فضای آزمایشگاهی ۶۰۰ مترمربعی خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر این بیمارستان فضای آزمایشگاهی ۲۰۰ مترمربعی دارد که در مواقع بحرانی پاسخگوی نیاز مردم نیست و باید این فضا را گسترش دهیم.

سالاری از احداث فضای ۴۰۰ مترمربعی در بیمارستان رازی رشت خبر داد و ابراز داشت: هزینه احداث فضای آزمایشگاهی مذکور در این بیمارستان که به‌صورت سازه‌های سبک در حال احداث است حدوداً یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برآورد می‌شود.

وی با بیان اینکه تکمیل این فضای آزمایشگاهی، بیمارستان رازی رشت را به‌ آزمایشگاه مرکزی استان تبدیل می‌کند افزود: قرار است این آزمایشگاه از حیث تجهیزات و مساحت یکی از مجهزترین آزمایشگاه‌های گیلان باشد و بتواند در فضایی بزرگ‌تر به جمعیت بیشتری از مردم استان خدمات ارائه دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از افتتاح آزمایشگاه مذکور تا نیمه نخست اردیبهشت ماه خبر داد و بیان کرد: بخش زیادی از فضای فیزیکی این آزمایشگاه نهایی و آماده شده و در انتظار دریافت تجهیزات لازم است.