طرح “راه ابریشم” در گیلان اجرا می‌شود
طرح “راه ابریشم” در گیلان اجرا می‌شود

مشاور ارشد سازمان جهانی گردشگری از اجرای طرح “راه ابریشم “در استان گیلان خبر داد. به گزارش لاهیج دیلم به نقل از فارس، مارچلو نوتاریانی پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از ظرفیت‌ها و  جاذبه‌های گردشگری این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: استان گیلان به‌عنوان استان پایلوت برای اجرای طرح جامع گردشگری از سوی سازمان […]

مشاور ارشد سازمان جهانی گردشگری از اجرای طرح “راه ابریشم “در استان گیلان خبر داد.

به گزارش لاهیج دیلم به نقل از فارس، مارچلو نوتاریانی پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از ظرفیت‌ها و  جاذبه‌های گردشگری این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: استان گیلان به‌عنوان استان پایلوت برای اجرای طرح جامع گردشگری از سوی سازمان جهانی گردشگری انتخاب شده است. 

وی با اشاره به عنوان طرح جامع گردشگری با نام طرح “راه ابریشم”  بیان کرد: طرح راه ابریشم با کمک‌های فنی سازمان جهانی گردشگری و تأمین مالی از سوی اتحادیه اروپا و دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران قرار است در استان گیلان اجرا شود. 

مشاور ارشد سازمان جهانی گردشگری دلیل انتخاب استان گیلان به‌عنوان مجری طرح راه ابریشم را وجود ظرفیت‌های طبیعی و حضور بالای گردشگران خارجی از کشورهای حوزه قفقاز دانست و افزود: به‌واسطه اجرای طرح مذکور گردشگران خارجی از اقصی‌ نقاط جهان جهت بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری گیلان به این استان هدایت می‌شوند.

نوتاریانی با بیان اینکه طبق مطالعات صورت گرفته در قالب طرح راه ابریشم به جوامع محلی و گردشگری بین‌المللی توجه ویژه‌ای شده است گفت: تمام تلاش ما این است ضمن توجه به بازاریابی، مدیریت، سرمایه‌گذاری و آموزش تمام بخش‌های عمومی و خصوصی مرتبط به گردشگری را به یک نقطه مشترک برسانیم.  

به گزارش لاهیج دیلم، «مارچلو نوتاریانی» مشاور ارشد سازمان جهانی گردشگری در جریان اجرای طرح راه ابریشم در سطح استان گیلان از ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری شهرستان آستارا ازجمله تله‌کابین، پایانه مرزی، تالاب استیل و دفتر گردشگری سلامت مرز بازدید به عمل آورد