طرح فاصله گذاری اجتماعی با جدیت و قاطعیت در گیلان اجرا می شود
طرح فاصله گذاری اجتماعی با جدیت و قاطعیت در گیلان اجرا می شود

رئیس پلیس راهور گیلان با اشاره به اجرایی شدن طرح فاصله اجتماعی در راههای ورودی استان از ساعت ۲۴ شب گذشته گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی با جدیت و قاطعیت در استان اجرا می شود. به گزارش لاهیج دیلم ،سرهنگ امیر طالبی روز جمعه در گفت و گویی با بیان اینکه این امر مطالبه عمومی مردم است […]

رئیس پلیس راهور گیلان با اشاره به اجرایی شدن طرح فاصله اجتماعی در راههای ورودی استان از ساعت ۲۴ شب گذشته گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی با جدیت و قاطعیت در استان اجرا می شود.

به گزارش لاهیج دیلم ،سرهنگ امیر طالبی روز جمعه در گفت و گویی با بیان اینکه این امر مطالبه عمومی مردم است و همه باید موضوعات را رعایت کنند تا سریعتر از شر ویروس کرونا خلاص شویم ، افزود:   پلیس راه در سه مبدا ورودی استان در لوشان ، چابکسر و آستارا محدودیت تردد برای خودروهای غیربومی ایجاد کرده است و اگر خودروهایی از راههای محلی و یا روزنه هایی قصد ورود به شهرهای استان را داشته باشند ، با ممانعت پلیس روبرو می شوند.

وی خاطر نشان کرد: افراد متخلف مطمئن باشند ، پلیس در راستای حفظ سلامت مردم با کسی مدارا ندارد و ضمن عذرخواهی از  مسافران ؛ با قاطعیت از ورود هر خودروی غیر بومی به استان جلوگیری خواهد کرد.

وی یادآورشد: هر ساله در چنین ایامی پذیرای مهمانان نوروزی بودیم  اما متاسفانه امسال در شرایطی هستیم که ضمن عذرخواهی از این عزیزان،  ناگزیر به مسدود کردن راه ها و محدودیت برای تردد آنها به منظور حفظ سلامتی تمامی مردم هستیم.

سرهنگ طالبی تصریح کرد: در همین راستا، کد۲۱۷۶ از شب گذشته در سامانه اجراییات پلیس  تعریف شده که مبلغ  ۵۰۰ هزار تومان برای متخلفان از این  قانون پیش بینی شده است ؛ ضمن آنکه خودروهایی که به طور  غیر ضروری تردد می کنند،  علاوه بر اعمال قانون  یک ماه در پارکینگ متوقف می شوند و پلیس گیلان با قاطعیت با متخلفان  اعمال قانون خواهد کرد.

وی گفت: البته در مرحله اول از هم میهنان  مان در گیلان خواستیم تا هر چه سریعتر به شهرهای شان برگردند و در صورت قصد سفر، برنامه ریزی خود را برای این امر لغو کنند تا در زمان سفر آنها مجبور به استفاده از قوه قهریه نشویم و انتظار داریم هم وطنان مان خود این موضوعات را رعایت کنند.

وی با اشاره به تردد شماری از افرادی با پلاک غیر بومی اما  در گیلان سکونت دارند، تصریح کرد: این افراد اگر برای ورود کارت ملی و یا مدرک معتبر برای اثبات شهروند بودن گیلان را داشته باشند، می توانند وارد استان شوند .

رئیس پلیس راهور گیلان درباره سفرهای بین شهری استان نیز گفت: در حال حاضر  تا زمان اخذ تصمیمات ستاد مبارزه با کرونای استان محدودیتی برای تردد آنها اعمال نمی شود ؛  اما در ۴۸ ساعت آینده مشخص خواهد شد که افرادی که قرار است از شهری به شهر دیگر در استان تردد کنند، تردد آنها به چه صورت خواهد بود و براساس آن پلیس محدودیت ها را اجرا خواهد کرد.

از ساعت ۲۴ شب گذشته  ورودی راههای گیلان مسدود سازی شده است