عادی انگاری ها فرصتی برای افزایش آمارهای کرونایی | مجموع بیماران بستری در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی بیش از ۶۲۰ بیمار است
عادی انگاری ها فرصتی برای افزایش آمارهای کرونایی | مجموع بیماران بستری در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی بیش از ۶۲۰ بیمار است

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه عادی انگاری فرصتی برای افزایش آمارهای کرونایی است، گفت: تاکنون ۳۶ درصد گیلانی ها دُز سوم را تزریق کرده اند. به گزارش لاهیج دیلم ، فردین مهرابیان در گفتگویی با اشاره به اینکه شهروندان با رعایت سه نکته می‌تواند تا درصد بالایی از ابتلاء به کرونا […]

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه عادی انگاری فرصتی برای افزایش آمارهای کرونایی است، گفت: تاکنون ۳۶ درصد گیلانی ها دُز سوم را تزریق کرده اند.

به گزارش لاهیج دیلم ، فردین مهرابیان در گفتگویی با اشاره به اینکه شهروندان با رعایت سه نکته می‌تواند تا درصد بالایی از ابتلاء به کرونا و سویه جدید در امان باشند، اظهار کرد: استفاده از ماسک، توجه به واکسیناسیون به ویژه دُز سوم و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از جمله این راهکارها است.

وی با بیان اینکه روند صعودی آمارهای کرونایی در استان گیلان ادامه دارد، گفت: مجموع بیماران بستری در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی بیش از ۶۲۰ بیمار است که نسبت به هفته‌های گذشته شاهد افزایش پنج برابری هستیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه متأسفانه شاهد عادی انگاری نسبت به کرونا به ویژه سویه جدید امیکرون هستیم، افزود: سرعت انتقال و انتشار این سویه بسیار بالاتر و بیشتر از دلتا است.

مهرابیان با بیان اینکه به گفته کارشناسان واکسیناسیون به خصوص دُز سوم آن بیش از ۸۰ درصد از ابتلاء به این سویه جلوگیری می‌کند، تأکید کرد: شهروندان باید نسبت به دریافت نوبت اول و دوم به ویژه نوبت یادآور یا همان سوم جدیت داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۸۸ درصد جمعیت بالا ۵ سال استان گیلان نوبت اول و بیش از ۸۰ درصد نیز نوبت دوم را دریافت کرده‌اند، گفت: ۳۶ درصد جمعیت استان معادل بیش از ۸۶۲ هزار نفر نیز نوبت سوم را تزریق کرده‌اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه بیش از ۴۰۰ پایگاه و مرکز واکسیناسیون نیز در سطح استان به شهروندان خدمات رسانی می‌کنند، ادامه داد: در کنار توجه به واکسیناسیون رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، پرهیز از دورهمی های به عنوان عامل اصلی انتقال امیکرون باید توسط شهروندان به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه بر اساس آخرین آمارها ۱۴ شهرستان استان گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند، ادامه داد: تنها سه شهرستان نارنجی هستند که قطعاً با روند افزایش بیماران قرمز شدن این شهرستان‌ها دور از انتظار نیست