عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس: طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در کمیسیون امور داخلی مجلس درحال بررسی است
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس: طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در کمیسیون امور داخلی مجلس درحال بررسی است

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تصویب طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در کمیسیون امور داخلی مجلس گفت: این طرح هم‌اکنون در کمیسیون شوراها در حال بررسی نهایی بوده و به تصویب رسیده و سپس برای اصلاح به هیئت‌رئیسه و ورود به صحن علنی جمع‌بندی می‌شود. به […]

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تصویب طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در کمیسیون امور داخلی مجلس گفت: این طرح هم‌اکنون در کمیسیون شوراها در حال بررسی نهایی بوده و به تصویب رسیده و سپس برای اصلاح به هیئت‌رئیسه و ورود به صحن علنی جمع‌بندی می‌شود.

به گزارش لاهیج دیلم ،رسول فرخی امروز در گفت‌وگویی، با اشاره تعیین شرایط احراز رجال مذهبی در طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: در سنوات گذشته انتخابات ریاست جمهوری برخی افراد در پایین‌ترین سطوح که شرایط کاندیدا شدن را نداشتند آمده و در انتخابات ثبت‌نام می‌کردند به همین دلیل در کمیسیون امور داخلی مجلس شورای اسلامی برنامه‌ریزی جدیدی در این حوزه صورت گرفت.

وی با تأکید بر کنترل دقیق ورودی‌ها در انتخابات ریاست جمهوری گفت: انتخابات ریاست جمهوری یکی از مهم‌ترین و بی‌شک تأثیرگذارترین انتخابات در سرنوشت مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی است لذا باید کنترل‌ها در ورودی‌های این انتخابات با دقت انجام‌شده و متناسب با جایگاه ریاست جمهوری برنامه‌ریزی‌ها صورت گیرد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم داشتن سابقه هشت سال کار اجرایی در بالاترین سطوح مدیریتی کشور توسط کاندیداهای ریاست جمهوری تصریح کرد: مدرک تحصیلی فوق‌لیسانس و یا معادل آن‌که مورد تائید وزارت علوم، داشتن سن حداقل ۴۵ و حداکثر ۷۰، هشت سال کار اجرایی در بالاترین سطوح مدیریتی کشوری و امنیتی، داشتن سابقه مدیریت دانشگاه‌های بزرگ کشور ازجمله مهم‌ترین شرایط ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری است.

فرخی با اذعان به ارسال طرح اصلاح قانون انتخابات به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: این طرح هم‌اکنون در کمیسیون شوراها در حال بررسی نهایی بوده و سپس برای اصلاح به هیئت‌رئیسه و ورود به صحن علنی جمع‌بندی می‌شود