فراخوان جشنواره استانی تئاتر گیلان منتشر شد
فراخوان جشنواره استانی تئاتر گیلان منتشر شد

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان، با اشاره به انتشار فراخوان سی‌ویکمین جشنواره استانی تئاتر گیلان، گفت: مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره ۱۵ مهرماه معین شده است. به گزارش لاهیج دیلم، فیروز فاضلی در جمع خبرنگاران، با اشاره به انتشار فراخوان سی‌ویکمین جشنواره استانی تئاتر گیلان، اظهار کرد: این جشنواره با مشارکت انجمن هنرهای نمایشی استان […]

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان، با اشاره به انتشار فراخوان سی‌ویکمین جشنواره استانی تئاتر گیلان، گفت: مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره ۱۵ مهرماه معین شده است.

به گزارش لاهیج دیلم، فیروز فاضلی در جمع خبرنگاران، با اشاره به انتشار فراخوان سی‌ویکمین جشنواره استانی تئاتر گیلان، اظهار کرد: این جشنواره با مشارکت انجمن هنرهای نمایشی استان و به منظور رشد و توسعه تئاتر با توجه به هویت ایرانی، قومی، منطقه‌ای و جغرافیایی از نهم لغایت دوازدهم آبان‌ماه امسال برگزار می‌شود.

وی افزود: جشنواره تئاتر استانی صرفا مختص آثار نمایشی تولید شده هنرمندان استان است که اجرای عموم آنها حد فاصل زمانی پس از اتمام سی‌امین جشنواره تئاتر گیلان لغایت دهم مهرماه سال جاری تولید شده و اجرای عموم داشته‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان تصریح کرد: نمایش‌های حاضر در جشنواره نباید توسط همان گروه(کارگردان و یا بازیگران) در بخش‌های رقابتی دیگر جشنواره‌ها اعم از جشنواره‌های استانی، منطقه‌ای، سراسری و بین‌المللی شرکت داشته باشند.

فاضلی با بیان اینکه مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره تا ۱۵ مهرماه است، گفت: هنرمندانی که قصد شرکت در جشنواره را دارند قبل از موعد مقرر، مدارک مورد نیاز را به واحد کارشناسی نمایش اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان تحویل دهند.

این مسئول فرهنگی اضافه کرد: زمان اعلام نتایج حضور در جشنواره ۲۲ مهرماه، شروع جشنواره ۹ آبان ماه و اختتامیه جشنواره ۱۲ آبان‌ماه امسال خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و دانلود فراخوان و فرم شرکت در جشنواره می‌توانند به تارنمای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به آدرس «https://gilan.farhang.gov.ir» مراجعه کنند