به منظور بررسی و رفع تنش های آبی ناشی از خشکسالی برای شالیزارهای شهرستان ستاد مدیریت بحران شهرستان سیاهکل تشکیل گردید.

به گزارش لاهیج دیلم ،محمود صوفی فرماندار شهرستان سیاهکل در این جلسه با اشاره به فصل کشاورزی و دغدغه های کشاورزان از ادارات مرتبط شهرستان باید هرچه سریعتر نسبت به رفع مشکلات مردم و تامین آب مزارع اقدامات لازم را در راستای انتقال آب به مزارع انجام دهند.

وی در ادامه با اشاره به دستور کار جلسه از ادارات ذیربط خواست با برنامه ای مدون در رفع مشکلات و مدیریت منابع آب کشاورزی و تامین آب شرب سالم اهتمام جدی داشته باشند و بار دیگر تاکید می کنم که امروز مردم رزق و زندگی شان تحت تاثیر کشاورزی است و می طلبد که مدیران استانی آب منطقه ای و جهادکشاورزی توجه بیشتری در راستای رفع دغدغه های کشاورزان داشته باشند.

فرماندار سیاهکل در ادامه به موضوع آبیاری مزارع روستای چالشم اشاره و تصریح کرد: بدلیل اینکه مزارع در روستای چالشم و بالا دست آن از آب رودخانه برای تامین آبیاری مزارع استفاده می کنند خیلی زودتر اقدام به شروع کار کشاورزی می کردند اما به علت سرما دیر شروع به کار شد که باعث بروز مشکل گردید و لازم است متولیان امر در حوزه کشاورزی و تامین آب مزارع اقدامات لازم را در رفع دغدغه های کشاورزان زحمتکش منطقه در کوتاه مدت و بلند مدت انجام دهند تا در سال های آتی مشکلی در این زمینه بوجود نیاید.

وی در ادامه بر نصب گاردریل در مسیر منتهی به روستای مالفجان توسط دستگاه های متولی با توجه به ترافیک زیاد این مسیر ارتباطی با شهرستان لاهیجان تاکید و اظهار داشت: ضرورت نظارت بر امر توزیع آب کشاورزی و گزارش روزانه آن ، لایروبی آب بندان ها با مشخص نمودن میزان اعتبار آن ، احداث کانال های آب رسانی و برآورد هزینه و اعلام آن، نظارت و دقت عمل در آبیاری مزارع توسط متولیان امر ، آمادگی دستگاه های خدمات رسان و امدادی و اعضای مدیریت بحران شهرستان در روزهای آتی با توجه به اعلام سازمان هواشناسی استان از جمله مواردی است که باید توسط ادارات و دستگاه های متولی صورت پذیرد.

ایشان با بیان این مطلب که لازم است از اعتبارات استانی در بحث مدیریت بحران ، اعتباراتی برای شهرستان در نظر گرفته شود از آب منطقه ای و جهاد کشاورزی استان خواست نسبت به تامین اعتبارات شهرستان توجه بیشتری داشته باشند.

مهندس اسلامی مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان نیز در این جلسه در سخنانی به لزوم پیگیری تسهیلات خرید پمب آب از جهاد کشاورزی و همچنین اعتبارات در حوزه شهرستان اشاره نمود.

قابل ذکر است در این جلسه اقدامات ادارات مرتبط با حوزه آب کشاورزی بررسی و گزارشی از سوی بخشداران ، مدیران امورمنابع آب و جهاد کشاورزی، ارائه و تمهیدات لازم در خصوص رفع تنش های آبی ارائه گردید.

همچنین مدیران امور آبفای و آبفار در خصوص خدمات در راستای تامین آب شرب سالم و بهداشتی به مردم با توجه به شروع فصل گرما و افزایش جمعیت شهرستان در این فصل، مدیر امور توزیع برق شهرستان در جهت ضرورت صرفه جویی برق و اقدامات این شرکت در حوزه برق شهرستان گزارشی بیان کردند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید