فرماندار لاهیجان اعلام کرد: آغاز محدودیت های شرایط نارنجی کرونا در لاهیجان / از امروز مشاغل گروه ۳ و ۴ تا اطلاع ثانوی تعطیل می شود
فرماندار لاهیجان اعلام کرد: آغاز محدودیت های شرایط نارنجی کرونا در لاهیجان / از امروز مشاغل گروه ۳ و ۴ تا اطلاع ثانوی تعطیل می شود

به گزارش پایگاه خبری لاهیج دیلم به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی فرمانداری لاهیجان، یونس محمودی در چهلمین جلسه ستاد مدیریت کرونا شهرستان با تبریک فرارسیدن ۱۶ آذر و روز دانشجو، اظهار داشت: دانشجویان موجب رشد، تعالی و پویایی جامعه خواهند شد. وی به تبیین و تحقق سیاست های ابلاغی طرح ملی و هوشمند مدیریت […]

به گزارش پایگاه خبری لاهیج دیلم به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی فرمانداری لاهیجان، یونس محمودی در چهلمین جلسه ستاد مدیریت کرونا شهرستان با تبریک فرارسیدن ۱۶ آذر و روز دانشجو، اظهار داشت: دانشجویان موجب رشد، تعالی و پویایی جامعه خواهند شد.

وی به تبیین و تحقق سیاست های ابلاغی طرح ملی و هوشمند مدیریت کرونا اشاره کرد و گفت: تا به امروز، همه سیاست ها و تدابیر ستاد ملی و استانی در این شهرستان به معنی واقعی، محقق گردیده است.

نماینده عالی دولت در لاهیجان با قدردانی از کادر بهداشت، درمان و سلامت شهرستان، گفت: یکی از مهمترین عواملی که می تواند ما را در کاهش و قطع بیماری کمک کند، این است که شهروندان عزیز لاهیجی برای رهایی از این ویروس، قوانین و مقررات را در قالب یک رفتار جمعی رعایت کنند.

محمودی با بیان اینکه حل بحران کرونا به رفتار مردم بستگی دارد، گفت: اگر مردم دستورالعمل هارا رعایت نکنند، حتی شدید ترین مکانیزم های درمانی هم نمی تواند عامل موفقیت در این بحران شود.

وی رعایت فاصله فیزیکی و اجتماعی و استفاده از ماسک از لحظه ی خروج از منزل را اصل دانست و گفت: بررسی ها نشان می دهد که دورهمی ها و شب نشینی ها نقش بسیار زیادی در شیوع بیماری کرونا دارد.

فرماندار لاهیجان با بیان اینکه آخرین وضعیت این شهرستان بر اساس ابلاغ وزارت بهداشت، رنگ نارنجی است، گفت: از مردم، شهروندان، مسئولان دستگاه های اجرایی و نظارتی می خواهیم تا در اجرای مصوبات و دستورالعمل های مربوط به شرایط نارنجی نهایت همکاری را با ستاد مدیریت بیماری کرونا داشته باشند.

محمودی افزود: با تغییر وضعیت لاهیجان از وضعیت زرد کرونایی به نارنجی، وضعیت فعالیت صنوف نیز تغییر پیدا خواهد کرد.

وی با تاکید بر لازم‌الاجرا بودن مصوبات ستاد ملی کرونا برای همه تاکید کرد: طبق مصوبات اخیر ستاد کرونا به جز واحدهای صنفی مجاز، فعالیت مشاغل گروه ۳ و ۴ ممنوع است.

نماینده عالی دولت، فهرست مشاغل گروه ۳ را تشریح کرد و گفت: مدارس، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، زبان‌سراها، آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها، مهد‌های کودک، استخر‌های سرپوشیده، سینما و تئاتر، موزه‌ها و باغ موزه‌ها، تالار‌های پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی و کاهش فعالیت حمل و نقل عمومی درون شهری در گروه‌های شغلی سه قرار دارند و فعالیت آنها کاملا تعطیل است.

محمودی به فهرست مشاغل گروه ۴ اشاره کرد و افزود: همایش‌ها، برگزاری مراسم اجتماعی، فرهنگی و مذهبی، مدارس شبانه‌روزی، باشگاه‌های ورزشی مربوط به ورزش‌های پربرخورد، از جمله کشتی، کاراته و جودو، کافه‌ها، چایخانه‌ها و قهوه‌خانه‌ها با عرضه مواد دخانی، شهربازی‌ها و مراکز تفریحی آبی در گروه‌های شغلی چهار قرار دارند و فعالیت آنها کاملا تعطیل می باشد.

وی با اشاره به اینکه طرح شهید سلیمانی در این شهرستان با حضور ۶۵ تیم در حال اجرا است، اظهار کرد: از ابتدای اجرای این طرح تاکنون بیش از ۷ هزار ۲۷۶ خانوار در شهرستان لاهیجان غربالگری شدند.

محمودی افزود: در این مدت ۳۵ مورد مشکوک در خانه ها شناسایی شدند که تست کرونای ۸ نفر از آنها مثبت شد و در قرنطینه خانگی تحت کنترل و نظارت هستند