فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: بزرگ‌ترین مشکل فعلی گیلان محیط‌زیست است و متأسفانه دولت‌ها هنوز این مشکل را حل نکرده‌اند. 

به گزارش لاهیج دیلم، سردار محمد عبدالله پور امروز در پانزدهمین همایش رهروان شهدای کردستان، مریوان در حسینیه لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان با بیان اینکه استان گیلان کمتر از یک درصد از خاک کشور را دارد اظهار کرد: گیلان در دوران دفاع مقدس هشت هزار شهید، ۲۲ هزار جانباز، دو هزار و ۷۰۰ آزاده و ۲۳ شهید مدافع حرم تقدیم انقلاب کرد.

وی با اشاره به اینکه از جمعیت فعال گیلانی‌ها در زمان جنگ، تعداد ۱۱۰ هزار نفر یک یا چند بار به جبهه رفتند افزود: ولایتمداری مردم گیلان در کشور نمونه است و در تاریخ ماندگار شده است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه بیش از ۳۰ میلیون مسافر با نگاه‌های مختلف به گیلان می‌آیند گفت: باوجود حضور این تعداد از مسافر در گیلان در طول سال‌های مختلف اما فرهنگ مردم گیلان و ارادتشان به اهل‌بیت (ع) تغییر نکرده است.

عبدالله پور با اشاره به اینکه عشق گیلانی‌ها به امیرالمؤمنین باعث وجود این‌همه نعمت خدادادی در گیلان است بیان کرد: بزرگ‌ترین مشکل فعلی گیلان محیط‌زیست است و متأسفانه دولت‌ها هنوز این مشکل را حل نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه روح شجاعت گیلانی‌ها در دفاع مقدس مشخص شد تصریح کرد: شهید املاکی ما قهرمان ملی کشور است که در زمان شیمیایی، ماسک خود را به بسیجی کناری خود می‌دهد، شهید خوش‌سیرت  ما بیش از ۱۴ بار مجروح شد اما با همان وضعیت در منطقه ماند و شهید قلی پور نیز از افتخارات گیلانیان در دوران دفاع مقدس است و شجاعت گیلانی‌ها در جبهه مقاومت و در آزادی نبل و زهرا نمایان شد

لینک کوتاه مطلب : http://lahijdeylam.ir/?p=1029

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید