مبادی ورودی گیلان در وضعیت نارنجی قرار دارد
مبادی ورودی گیلان در وضعیت نارنجی قرار دارد

مدیر گروه بیماری‌های مرکز بهداشت گیلان گفت: شهرستان‌های رودبار و رودسر در وضعیت نارنجی قرار دارد که بیانگر اثر حضور مسافران بر شیوع کرونا در گیلان است. به گزارش لاهیج دیلم، حسن رخ شاد شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ۱۶ شهرستان استان گیلان ۲ شهرستان رودسر و رودبار که مبادی ورودی استان گیلان […]

مدیر گروه بیماری‌های مرکز بهداشت گیلان گفت: شهرستان‌های رودبار و رودسر در وضعیت نارنجی قرار دارد که بیانگر اثر حضور مسافران بر شیوع کرونا در گیلان است.

به گزارش لاهیج دیلم، حسن رخ شاد شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ۱۶ شهرستان استان گیلان ۲ شهرستان رودسر و رودبار که مبادی ورودی استان گیلان هستند وضعیت نارنجی دارند.

مدیر گروه بیماری‌های مرکز بهداشت گیلان گفت: همچنین ۵ شهرستان گیلان در وضعیت آبی و مابقی شهرستان‌ها در وضعیت زرد قرار دارند که نشانگر این است که ورود مسافران می‌تواند لطمه بسیاری به وضعیت کرونایی شهرستان‌های گیلان وارد کنند.

 وی افزود: نقش مسافرت‌ها و حضور مسافران در استان گیلان در شیوع این بیماری و افزایش آن در استان انکار ناپذیر بوده و قطعی است؛ باید از سفر بی مورد به استان جلوگیری شده و خودمان نیز از مسافرت‌های غیرضروری خودداری کنیم.

رخ شاد گفت: اکنون ۲۸۹ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های گیلان بستری هستند که ۷۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به این آمار افزوده شده‌اند و ۶۴ بیمار نیز به دلیل وخامت حالشان در ICU بستری هستند که ۱۰ تن از آن‌ها در ۲۴ ساعت گذشته به این بخش انتقال یافته‌اند.