مدیرعامل آبفای گیلان خبر داد: رشد ۱۸ درصدی شاخص بهره مندی روستاهای گیلان از آب شرب سالم و بهداشتی
مدیرعامل آبفای گیلان خبر داد: رشد ۱۸ درصدی شاخص بهره مندی روستاهای گیلان از آب شرب سالم و بهداشتی

حسینی گفت: شاخص بهره مندی روستاهای گیلان از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی، در دولت تدبیر و امید ۱۸ درصد افزایش یافت. به گزارش پایگاه خبری لاهیج دیلم، مدیرعامل شرکت آبفای گیلان گفت: شاخص بهره مندی روستاهای استان از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی تا پایان سال ۹۱ برابر با ۶۵.۴۵ درصد بود که در پایان […]

حسینی گفت: شاخص بهره مندی روستاهای گیلان از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی، در دولت تدبیر و امید ۱۸ درصد افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری لاهیج دیلم، مدیرعامل شرکت آبفای گیلان گفت: شاخص بهره مندی روستاهای استان از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی تا پایان سال ۹۱ برابر با ۶۵.۴۵ درصد بود که در پایان سال ۹۸ این رقم به ۷۷.۳۲ درصد رسید.

سید محسن حسینی افزود: با رشد ۱۸ درصدی شاخص بهره مندی روستاهای گیلان از نعمت آب شرب، تعداد روستاهای بالای ۲۰ خانوار برخوردار از آب آشامیدنی در استان به ۱۵۷۷ روستا رسید.

وی خاطرنشان کرد: تا پایان سال ۹۱ تعداد ۱۴۴۰ روستا از آب شرب برخوردار بودند که در هفت سال گذشته به ۱۳۷ روستای دیگر نیز آبرسانی شد.

وی، با اشاره به رشد ۵۶ درصدی بازسازی تاسیسات آب شرب روستاهای گیلان گفت: در طول فعالیت دولت یازدهم و دوازدهم علی رغم تمامی فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم ها، شاهد جهش چشمگیری در حوزه آبرسانی به روستاهای استان بودیم.

وی افزود: در این مدت به منظور تامین و تقویت آب شرب روستاهای گیلان ۶۴ حلقه چاه حفر و ۱۱۵ دهنه چشمه بهسازی شد.

حسینی، با بیان اینکه در این فاصله زمانی ۱۲۲ باب ایستگاه پمپاژ و بیش از ۲۴ هزار مترمکعب مخزن ذخیره آب شرب در روستاهای گیلان احداث شد، گفت: در طول این دوره میزان لوله‌گذاری خطوط انتقال و توزیع آب روستایی در استان گیلان ۳۶ درصد رشد داشته است.

وی افزود: همچنین بیش از ۵ هزار متر لوله‌گذاری آب شرب در روستاهای گیلان اجرا شد.

حسینی گفت: در سال‌های اخیر ۴ هزار و ۳۰۰  خانوار از روستاییان استان از شبکه مدرن فاضلاب بهره‌مند شدند که امیدواریم با یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفای شهری و روستایی، شاهد اتفاقات خوبی در حوزه فاضلاب روستاهای استان باشیم