مدیرعامل توزیع برق گیلان عنوان کرد: ۷۲۰ هزار مشترک برق گیلان مشمول پاداش کاهش مصرف
مدیرعامل توزیع برق گیلان عنوان کرد: ۷۲۰ هزار مشترک برق گیلان مشمول پاداش کاهش مصرف

مدیرعامل توزیع برق گیلان با اشاره به همراهی مردم در گذر از پیک تابستان، گفت: ۷۲۰ هزار مشترک مصرف برق در استان مشمول دریافت پاداش شدند. به گزارش لاهیج دیلم ،محمدتقی مهدی‌زاده در جمع خبرنگاران، با اشاره به همراهی مردم استان گیلان در گذر از پیک تابستان، اظهار کرد: گرمای هفته جاری احتمالا جزو آخرین پیک های […]

مدیرعامل توزیع برق گیلان با اشاره به همراهی مردم در گذر از پیک تابستان، گفت: ۷۲۰ هزار مشترک مصرف برق در استان مشمول دریافت پاداش شدند.

به گزارش لاهیج دیلم ،محمدتقی مهدی‌زاده در جمع خبرنگاران، با اشاره به همراهی مردم استان گیلان در گذر از پیک تابستان، اظهار کرد: گرمای هفته جاری احتمالا جزو آخرین پیک های گرما در سال جاری خواهد بود و امیدواریم همانگونه که تاکنون هم استانی هایمان همکاری مثال‌زدنی در مدیریت مصرف برق داشته اند، این همراهی خود را با شرکت توزیع نیروی برق گیلان ادامه دهند تا تابستان بدون هیچ مشکلی پشت سر گذاشته شود.

وی تاکید کرد: بر خلاف سالیان گذشته که خاموشی های نوبتی و چند مرحله ای برای مدیریت مصرف اعمال می شد، امسال با برنامه ریزی های دقیق، تلاش شبانه روزی کارکنان صنعت برق و همراهی مردم حتی یک دقیقه خاموشی نوبتی برای مدیریت بار مصرف برق اعمال نشده است و این موضوع خود تجربه مدیریتی موفق و تاریخی محسوب می شود.

مهدی زاده ادامه داد: امسال با همراهی و صرفه جویی ادارات ۴۰ مگاوات در مصرف برق گیلان صرفه جویی شد که معادل مصرف برق یک شهر بزرگ در گیلان است.

وی با اشاره به اینکه ۷۲۰ هزار مشترک در گیلان مشمول دریافت پاداش کاهش مصرف برق شدند، تصریح کرد: سال گذشته نسبت به سال قبل تر ۱۳.۵ درصد افزایش مصرف برق داشتیم که بیشتر از میانگین کشوری بود؛ این در حالی است که امسال زیر چهار درصد با افزایش مصرف برق مواجه بودیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان گفت: صنعت برق در ابتدای تحویل دولت سیزدهم با مشکلات فراوانی در حوزه تامین برق مردم و رضایتمندی مواجه بود که در این رابطه یک برنامه ١٠٠ اقدامی را با حمایت دولت و مجلس تدوین و با همکاری و مشارکت مردم این برنامه اجرایی شد.

مهدی‌زاده با اشاره به لزوم تداوم همکاری مردم در زمینه صرفه‌جویی مصرف برق خاطرنشان کرد: اگر همکاری و صرفه‌جویی مردم مانند روزهای ابتدایی تابستان امسال تداوم داشته باشد، از روزهای باقیمانده تابستان نیز با کمترین مشکل عبور خواهیم کرد چرا که در حال حاضر نیازمند همکاری مردم و صرفه‌جویی آن‌ها هستیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان گفت: ساعت پیک مصرف در استان در روز ۱۲ الی ۱۷ و در شب ۲۰ الی ۲۴ است و مشترکین می‌توانند با اعمال راهکارهای ساده از جمله قرار دادن درجه کولر روی ۲۵ درجه(دمای آسایش)، عدم استفاده از لوازم برقی پرمصرف در ساعات اوج مصرف، خاموش کردن لامپ های اضافی و استفاده حداکثری از روشنایی روز و… از خاموشی های احتمالی جلوگیری کنند.

وی تاکید کرد: هیئت وزیران بخشنامه ای را تصویب کردند که بر اساس آن ادارات باید ۳۰ درصد مصرف انرژی برق خود را در ساعات اداری و ۶۰ درصد در ساعات غیر اداری نسبت به مصرف سال گذشته کاهش دهند و اگر این صرفه جویی توسط ادارات انجام نشود شرکت توزیع برق ملزم به قطع برق این ادارات است که از ابتدای سال و براساس رصد دقیق صورت پذیرفته بوسیله کنتورهای هوشمند، برق ادارات پرمصرفی که این بخشنامه را رعایت نکرده‌اند با هماهنگی استانداری قطع شده است.

مهدی‌زاده خاطرنشان کرد: پایش و نظارت کامل شرایط برق در استان با هماهنگی امور دیسپاچینگ و فوریتهای برق توسط معاونت بهره برداری و دیسپاچینگ و سایر معاونت های ذی ربط بصورت روزانه در حال انجام است و تمامی نیروهای عملیاتی این شرکت و حتی پیمانکاران طرف قرارداد در آماده باش ۲۴ ساعته قرار دارند و هم اکنون در کل استان بیش از ۱۶۵ اکیپ عملیاتی با تجهیزات و امکانات لازم جهت واکنش سریع در صورت وقوع ناپایداری شبکه های برق آماده خدمت رسانی به مردم هستند