مدیرعامل هلال احمر گیلان خبر داد: امدادرسانی به ۲۳۲ هم استانی سیل زده در گیلان
مدیرعامل هلال احمر گیلان خبر داد: امدادرسانی به ۲۳۲ هم استانی سیل زده در گیلان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: همزمان با آغاز بارش باران و سیل در استان گیلان به ۲۳۲ نفر از هموطنان متاثر از باران و سیل امدادرسانی شد. به گزارش لاهیج دیلم ،سیاوش غلامی در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه همزمان با آغاز بارش باران در استان گیلان از شامگاه چهارشنبه، ۱۹ آبان به ۲۳۲ نفر […]

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: همزمان با آغاز بارش باران و سیل در استان گیلان به ۲۳۲ نفر از هموطنان متاثر از باران و سیل امدادرسانی شد.

به گزارش لاهیج دیلم ،سیاوش غلامی در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه همزمان با آغاز بارش باران در استان گیلان از شامگاه چهارشنبه، ۱۹ آبان به ۲۳۲ نفر از هموطنان متاثر از بارش باران امدادرسانی شد، اظهار کرد: عوامل امدادی جمعیت هلال احمر از شعب و پایگاه های امداد و نجات املش، رودسر، فومن، صومعه سرا، رودبار و انزلی طی عملیات های مختلف نسبت به امدادرسانی از جمله آب گرفتگی ۱۰ باب منزل در شهرستان رودسر، ۲۶ باب منزل در املش، یک باب منزل در فومن، ۲۰ باب منزل در صومعه سرا و شش باب منزل در انزلی با استفاده از خودرو کمک کار به وسیله موتور آب نسبت به تخلیه آب گرفتگی منازل اقدام کردند.

وی افزود: تعداد شش نفر از ساکنین دو منزل مسکونی در «میانده چابکسر» به مناطق امن و ۲۷ نفر از ساکنین ۲۰ منزل مسکونی «باقلاکش صومعه سرا» توسط عوامل امدادی در مسجد منطقه مذکور اسکان داده شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان، ضمن اشاره به فعالیت ۴۴ شعبه، پایگاه و پست امداد و نجات جمعیت هلال احمر گیلان برای مقابله با باران، عنوان کرد: تعداد ۳۷ تخته پتو، یکصد قرص نان، هشت کیلوگرم خرما و ۱۲۰۰ بطری آب معدنی بین افراد متاثر از بارش باران و وقوع سیل در منطقه باقلاکش صومعه سرا و بسته های های غذایی ۷۲ ساعته بین شش خانوار متاثر از باران در انزلی توزیع شد.

غلامی، با اشاره به لجستیک جمعیت هلال احمر، گفت: جمعیت هلال احمر با ۸۰ دستگاه انواع خودروی امدادی شامل آمبولانس کمک دار، ست نجات، خودروهای کمک دار و خودروهای پشتیبانی گدر حال فعالیت و خدمت به مردم گرانقدر استان بودند