مدیرکل آموزش‌وپرورش تاکید کرد: منع ورود دانش‌آموز چادری به آزمون تیزهوشان حقیقت ندارد
مدیرکل آموزش‌وپرورش تاکید کرد: منع ورود دانش‌آموز چادری به آزمون تیزهوشان حقیقت ندارد

مدیرکل آموزش‌وپرورش با تأکید بر اینکه منع ورود دانش‌آموز چادری به آزمون تیزهوشان دریکی از مدارس شهر رشت حقیقت ندارد، گفت: هیچ ممنوعیتی برای ورود دانش‌آموزان چادری در مدارس تیزهوشان وجود ندارد و شایسته است رسانه‌ها با توجه به رسالت خبری از صحت خبر مطمئن باشند. به گزارش پایگاه خبری لاهیج دیلم به نقل از فارس، نادر […]

مدیرکل آموزش‌وپرورش با تأکید بر اینکه منع ورود دانش‌آموز چادری به آزمون تیزهوشان دریکی از مدارس شهر رشت حقیقت ندارد، گفت: هیچ ممنوعیتی برای ورود دانش‌آموزان چادری در مدارس تیزهوشان وجود ندارد و شایسته است رسانه‌ها با توجه به رسالت خبری از صحت خبر مطمئن باشند.

به گزارش پایگاه خبری لاهیج دیلم به نقل از فارس، نادر جهان‌آرای با اشاره به انتشار خبری مبنی بر منع ورود دانش‌آموز چادری در آزمون تیزهوشان یکی از مدارس شهر رشت اظهار کرد: حدود یک ماه پیش در زمان برگزاری آزمون تیزهوشان دریکی از مدارس شهرستان رشت، به دانش‌آموز چادری که براثر گرما با توجه به نقص فنی سیستم‌های برودتی و افزایش دما، چندین بار از روی نیمکت بلند شده و احساس گرمازدگی می‌کرد، پیشنهاد برداشتن چادر آن‌هم در صورت تمایل داده شد.

وی با تأکید بر اینکه منع ورود دانش‌آموزی چادری به آزمون تیزهوشان دریکی از مدارس شهر رشت حقیقت ندارد، گفت: تنها به دلیل گرمای زیاد و احتمال گرمازدگی دانش‌آموز، مراقب، تنها با نگاهی مادرانه آن‌هم در فضایی که مراقبین همگی خانم بودند، به دانش‌آموز پیشنهاد داد تا در صورت تمایل چادر خود را بردارد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان با تأکید بر لزوم صحت واقعه درج خبر توسط رسانه‌ها بیان کرد: هیچ ممنوعیتی برای ورود دانش‌آموزان چادری در مدارس تیزهوشان وجود ندارد و شایسته است رسانه‌ها با توجه به رسالت خبری از صحت خبر مطمئن باشند.

جهان‌آرای با تأکید بر اهمیت قداست حجاب اسلامی خاطرنشان کرد: در صورت گزارش اجبار دخترخانم‌های دانش‌آموز به برداشتن چادر، بدون تردید با عامل یا عاملین در هر رده‌ای که باشند برخورد جدی خواهد شد