مدیرکل حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری گیلان: نگاه به سرمایه‌گذاری با هدف تکمیل زنجیره‌های ارزش باشد
مدیرکل حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری گیلان: نگاه به سرمایه‌گذاری با هدف تکمیل زنجیره‌های ارزش باشد

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان گفت: نگاه به سرمایه‌گذاری‌ها در استان باید با هدف تکمیل زنجیره‌های ارزش و خدمات مورد نیاز باشد. به گزارش لاهیج دیلم به نقل از ایرنا یونس رنجکش روز یکشنبه در جلسه کمیته های فنی بررسی چند طرح پیشنهادی سرمایه گذاری در استان گیلان اظهار داشت: فرصت های بسیار خوبی برای سرمایه […]

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان گفت: نگاه به سرمایه‌گذاری‌ها در استان باید با هدف تکمیل زنجیره‌های ارزش و خدمات مورد نیاز باشد.

به گزارش لاهیج دیلم به نقل از ایرنا یونس رنجکش روز یکشنبه در جلسه کمیته های فنی بررسی چند طرح پیشنهادی سرمایه گذاری در استان گیلان اظهار داشت: فرصت های بسیار خوبی برای سرمایه گذاری در گیلان شناسایی شده و متقاضیان مختلفی آمادگی حضور در این عرصه ها را دارند که معرفی مناسب فرصت ها و هدایت صحیح سرمایه گذاران از اولویت ها و الزامات دستگاه های اجرایی است. 

وی اضافه کرد: یکی از کارکردهای مهم کمیته های فنی بررسی پیشنهادات و ارزیابی اثرات طرح ها و هدایت های کارشناسی و پشتیبانی های لازم در خصوص چگونگی اجرای آنها بر اساس ضوابط حاکم با همکاری مدیران دستگاه های اجرایی  است .

 وی ادامه داد: باید بتوانیم با حمایت ها و هدایت های درست کارشناسی زمینه های تسریع در روند اجرای طرح ها را فراهم کنیم تا از سرگردانی متقاضیان جلوگیری شود.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان افزود: یکی از مشکلات مهم در جذب سرمایه گذاری ها ، عدم راهنمایی های مناسب و هدایت های کارشناسی متقاضیان و تشریح شفاف ضوابط و مقررات های حاکم در دستگاه های اجرایی است که باید با اصلاح روش های مدیریت نسبت رفع این مشکلات اقدام کرد.

وی تاکید کرد: گیلان به لحاظ برخورداری از مزیت های مختلف و متنوع جذابیت های بسیاری برای متقاضیان سرمایه گذاری دارد و در صورت تصمیم سازی های درست در کمیته های فنی می توان زمینه های تشویق ، پشتیبانی و تسریع در صدور مجوزهای لازم و اجرای پروژه های سرمایه گذاری را بهتر فراهم کرد.

به گفته رنجکش ، نگاه اصلی دولت و استانداری گیلان تسریع و رفع موانع سرمایه گذاری ها در استان است و پیگیری های جدی در این زمینه انجام می شود.

در این جلسه  طرح های پیشنهادی  ایجاد نمایشگاه های دائمی غذا و صنایع دستی در شهرهای گیلان ، جمع اوری پسماندهای خشک ، بازاریابی و تکمیل زنجیره فروش کالا و خدمات تولیدی زنان سرپرست خانواده و ایجاد مجتمع بزرگ تفریحی و خدماتی  با حضور مدیران و کارشناسان دستگاه های اجرایی و متقاضیان سرمایه گذاری مورد بررسی قرار گرفت.