مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از تامین زمین برای ۳۰ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی در استان گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: ۶۷۳۱ نفر از متقاضیان واریز وجه را انجام دادند.

به گزارش لاهیج دیلم ، هادی رحمانی، با بیان اینکه تاکنون ۲۱ هزار و ۶۳۰ متقاضی طرح نهضت ملی مسکن در استان گیلان واجد شرایط هستند، اظهار کرد: سامانه باز بوده و همچنان ثبت نام در شهرهای مختلف استان ادامه دارد.

وی افراد فاقد مسکن و خانه اولی ها را واجد شرایط ثبت نام دانست و افزود: مردان مجرد بالای ۲۳ سال و زنان مجرد بالای ۳۵ سال نیز می توانند متقاضی ثبت نام مسکن ملی باشند.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان در گفت وگوی ویژه خبری باران، با اشاره به برنامه ریزی آورده متقاضیان در هشت قسط ۴۰ میلیون تومانی، تصریح کرد: واریز وجه با توجه به شرایط ساخت و وضعیت مصالح و پیشرفت فیزیکی پروژه برنامه ریزی شده؛ البته ساز و کارهایی را ایجاد خواهیم کرد که آورده متقاضی دچار چالش تورمی نشود.

رحمانی، طرح نهضت ملی مسکن را یک بسته حمایتی برای خانوار دانست؛ نه شخص و اضافه کرد: دولت اقدام به ارائه تسهیلات مسکن به ازای هر خانوار با بازپرداخت ۲۰ ساله و زمین رایگان خواهد کرد و لذا سعی ماست که برای آورده به متقاضی فشار وارد نشود که در این راستا نهاده های تولید مسکن به ویژه فولاد و سیمان به قیمت کارخانه در اختیار سازندگان قرار می گیرد.

وی ضمن قدردانی از حمایت های استاندار گیلان و پشتیبانی دستگاه های اجرایی استان و همکاری دستگاه های نظارتی جهت اجرای طرح نهضت ملی مسکن، ادامه داد: گیلان رتبه هجدهم مسکن ملی را دارد؛ البته با مشکلات کمبود زمین مواجه بودیم، اما در حال حاضر بالغ بر ۲۳ هزار و ۹۵۰ واحد در دست ساخت داریم که در قالب مجتمع سازی و مسکن روستایی و بازآفرینی شهری دنبال می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان همچنین به تخصیص زمین ۱۰۰ هکتاری رایگان از محل بنیاد مستضعفین اشاره کرد و گفت: تاکنون ۳۵ هکتار از این اراضی وارد چرخه ساخت و ساز شده است.

وی از تامین زمین برای ۳۰ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی در استان گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: ۶۷۳۱ نفر از متقاضیان واریز وجه را انجام دادند و لذا از تسهیلات بانکی برای سایر متقاضیان استفاده کردیم.

رحمانی در ادامه به ساخت ۱۰ هزار و ۴۵۸ واحد توسط بنیاد مسکن در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر اشاره کرد و متذکر شد: مشکل زمین در گیلان تا حدودی حل شده است و با هماهنگی وزارتخانه های راه و شهرسازی و صمت، در بخش تولید سیمان و میلگرد نیز مشکلی نداریم.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان، پرداخت تسهیلات مسکن را به صورت تزریق به پروژه از طریق دو بانک سپه و مسکن دانست و گفت: رعایت مقررات ملی ساختمان و ضوابط معماری و شهرسازی توسط مهندسین مشاور دنبال می شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته از محل تسهیلات بازآفرینی شهری ۵۷۱ واحد را به چرخه ساخت آوردیم، اضافه کرد: سهمیه امسال گیلان ۴۲۰۰ واحد است که در محدوده های بافت فرسوده ۳۰ شهر استان اجرایی خواهد شد.

لینک کوتاه مطلب : http://lahijdeylam.ir/?p=7271

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید