مدیرکل راه و شهرسازی گیلان بر لزوم ارتقای کیفیت خدمات مهندسی ، نظارت و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز تاکید کرد.

به گزارش لاهیج دیلم به نقل ایرنا، ماکان پدرام روز شنبه در  نشست هم اندیشی با اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان در رشت با اشاره به نقش مهم و تأثیرگذار سازمان نظام مهندسی در احداث سازه ها اظهار داشت: رعایت مقررات ملی ساختمان و بهبود نظارت مهندسان در فرایندهای ساخت و ساز بسیار با اهمیت  می باشد.

 وی اضافه کرد: در راستای ارتقای کیفیت خدمات مهندسی و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر قانونی می بایست تعامل و همکاری بین اداره کل راه وشهرسازی، سازمان نظام مهندسی و شهرداری بیش از پیش افزایش یابد.
پدرام با بیان اینکه ۱۶دفتر نمایندگی جهت تشکیل امور مهندسی ساختمان در استان فعال است ، تصریح کرد:سازمان نظام مهندسی استان  با ۲۲هزار نفر عضو به عنوان یکی از بزرگترین تشکیلات در بخش صنعت ساختمان فعالیت دارد.
مدیرکل راه وشهرسازی گیلان شکوفایی اقتصاد استان را در رونق صنعت ساختمان دانست و افزود: گردش مالی و اشتغال زایی این حوزه در استان بسیار حائز اهمیت است
وی  تصریح کرد: در سال ۹۶ ، سه میلیون و ۳۰۰هزار متر مربع ساخت و ساز در استان انجام شده این در حالیست که در مدت مشابه آن در سال ،۹۷ چهار میلیون و ۵۰۰هزار متر مربع ساخت وساز صورت گرفت و شاهد رشد مطلوب در این عرصه بودیم اما در شش ماهه نخست سالجاری بالغ بر یک میلیون و هفتصد هزارمتر مربع ساخت وساز صورت گرفته که اندکی کاهش را نشان می دهد.
وی با بیان اینکه رعایت ضوابط شهرسازی از نظر سیما ومنظر شهری و از نظر سازه ای بایستی با جدیت از اولویت های اعضای نظام مهندسی باشد،خاطرنشان کرد:با استفاده از تخصص بومی بویژه در بخش شهرسازی و تهیه نقشه های تفصیلی در شهرهای گیلان با همکاری متخصصان در نظام مهندسی می تواند شاهد تغییرات مثبت در شهرهای گیلان باشیم.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه سه هزار واحد برای طرح اقدام ملی مسکن در گیلان برنامه ریزی شده است، متذکر شد: مجموعه نظام مهندسی با نقش اثر گذار درصنعت ساختمان ،می تواند بسیار  در این زمینه کمک کننده باشد.

گیلان  حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که شهرستان رشت مرکز استان گیلان با جمعیتی افزون بر ۹۳۰ هزار نفر، دارای شش بخش مرکزی، خمام، خشکبیجار، سنگر، کوچصفهان و لشت نشاء است

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید