مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان از برخورد قاطع با بی‌حجابی در حوزه صنفی خبر داد و گفت: بیش از ۵ واحد صنفی در رشت به علت عدم رعایت عفاف و حجاب پلمب شدند.

به گزارش لاهیج دیلم ، تیمور پورحیدری در گفتگو با خبرنگاران اجرای مصوبات کمیسیون نظارت و ماده ۱۷ قانون نظام صنفی را تکلیف کلیه صنوف استان دانست و گفت: کلیه اصناف و بازاریان مکلف به اجرای قوانین و مقررات جاری کشور هستند و با هرگونه هنجارشکنی قاطعانه برخورد خواهد شد.

وی طرح برخورد با تخلفات صنفی و رفتارهای هنجارشکنانه را جدی و مستمر توصیف کرد و افزود: پلمب و جریمه واحدهای صنفی اساساً مطلوب نظر ما نیست و قطعاً باعث خسارت مالی و معنوی کسبه و اصناف در بازار خواهد شد ولی به عنوان یک نهاد نظارتی در صورت مشاهده تخلفات مشهود و عینی مکلف به برخورد قانونی هستیم.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان فعالیت ۵ واحد پلمب شده صنفی با نصب بنر در زمینه‌های متعدد را در راستای اجرای مصوبه کمیسیون نظارت مرکز استان در روز چهارشنبه ۹ فروردین اعلام کرد و گفت: متصدیان خدمات در واحدهای صنفی در زمینه‌های عینک فروشی، پیتزا، قهوه فروشی، ابزار یراق و اسباب بازی فروشی نسبت به هنجارهای اجتماعی حجاب و عفاف بی‌توجه بودند که منجر به پلمب واحد‌های مذکور شد.

پورحیدری از صاحبان مشاغل و صنوف، رعایت عفاف و حجاب را مطالبه و تصریح کرد: مدیران واحد های صنفی، پرسنل فعال در محل کسب خود را به درستی مدیریت نموده و نسبت به رعایت مقررات و قوانین جاری کشور حساس و متعهد باشند تا بازاری آرام و بدور از معضلات اجتماعی را در سال جدید شاهد باشیم

لینک کوتاه مطلب : http://lahijdeylam.ir/?p=7224

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید