مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان هشدار داد: احتمال سقوط بهمن در مناطق کوهستانی گیلان | گیلان استانی حادثه‌خیز است
مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان هشدار داد: احتمال سقوط بهمن در مناطق کوهستانی گیلان | گیلان استانی حادثه‌خیز است

مرادی با اشاره به افزایش نسبی دما طی ساعات روز بر اساس پیش بینی هواشناسی برای روزهای پیش رو و احتمال سقوط بهمن در مناطق کوهستانی استان به فرمانداران تاکید کرد اطلاع‌رسانی‌های لازم را به مردم بویژه ساکنان محلی به منظور فراهم کردن تمهیدات لازم انجام دهند. به گزارش پایگاه خبری لاهیج دیلم به نقل از ایرنا، […]

مرادی با اشاره به افزایش نسبی دما طی ساعات روز بر اساس پیش بینی هواشناسی برای روزهای پیش رو و احتمال سقوط بهمن در مناطق کوهستانی استان به فرمانداران تاکید کرد اطلاع‌رسانی‌های لازم را به مردم بویژه ساکنان محلی به منظور فراهم کردن تمهیدات لازم انجام دهند.

به گزارش پایگاه خبری لاهیج دیلم به نقل از ایرنا، مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به افزایش نسبی دما طی ساعات روز بر اساس پیش بینی هواشناسی برای روزهای پیش رو و احتمال سقوط بهمن در مناطق کوهستانی استان به فرمانداران تاکید کرد اطلاع‌رسانی‌های لازم را به مردم بویژه ساکنان محلی به منظور فراهم کردن تمهیدات لازم انجام دهند.

امیر مرادی اظهار داشت: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر پایداری جوی و روند افزایش دما در استان، خطر وقوع بهمن در مناطق مستعد وجود دارد؛ از این رو باید اطلاع‌رسانی‌های لازم به هموطنان انجام شود.

وی افزود: شدت بارش‌های اخیر در استان و وجود محورهای ارتباطی برف گیر واقع در مناطق کوهستانی در شهرستان‌های آستارا، تالش، رضوانشهر، ماسال، فومن، شفت، رودبار، سیاهکل، لنگرود، املش و رودسر در چنین شرایط جوی، خطر سقوط بهمن در ارتفاعات بالا دست را افزایش می‌دهد؛ بنابراین فرمانداران به کسانی که در مناطق بالا دست زندگی می‌کنند، اطلاع‌رسانی کرده و ساکنان آن مناطق را به جاهای امن جابه جا کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان یادآور شد: سال گذشته در رشته رودبار بر اثر سقوط بهمن یک نفر کشته شد؛ بنابراین باید اطلاع‌رسانی و احتیاط لازم انجام شود تا شاهد چنین حوادث تلخی نباشیم.

مرادی همچنین به کوهنوردان در استان توصیه کرد تا حتما در صورت تصمیم به صعود، هماهنگی‌های لازم را با هیئت کوهنوردی داشته باشند و مشخصات افراد و نام منطقه‌ای که قصد کوهنوردی را دارند به آن هیئت ورزشی بدهند و در صورت صدور مجوز لازم، گروهی و با ابزار کامل به این امر اقدام کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان خاطر نشان کرد: گیلان استانی حادثه‌خیز است و ما باید همواره قبل از پیش آمد حوادث اطلاع‌رسانی و توصیه‌های لازم را انجام داده و تمهیدات مورد نیاز برای پیشگیری را فراهم کنیم تا در زمان حوادث کمترین مشکلات و آسیب‌ها را داشته باشیم.

بر اساس پیش بینی هواشناسی گیلان تا اوایل هفته آینده برای صبح و شب در بعضی نقاط (بویژه ارتفاعات و دامنه‌ها) یخبندان و طی روز افزایش دما را در استان خواهیم داشت