مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان از خاموش شدن حریق در سطح تمام نقاط جنگلی گیلان خبر داد و گفت: احتمالاً ۹۰ درصد آتش‌سوزی‌های اخیر در اراضی ملی عمدی بوده و موضوع در دست پیگیری است.

به گزارش لاهیج دیلم ،میر حامد اختری امروز در گفت‌وگویی با اشاره به آخرین وضعیت آتش‌سوزی در جنگل‌های گیلان، اظهار گفت: حدود ۱۰۰ هکتار از اراضی ملی ماسال و شاندرمن طی روزهای اخیر دچار حریق ۴۶ درصدی شده است.

وی در خصوص آتش‌سوزی روز گذشته در شهرستان رودبار، افزود: حدود دو هکتار از اراضی شهرستان رودبار به‌صورت مقطعی و کوپه‌ای دچار حریق سطحی و اطفاء شده است.

اختری با بیان اینکه تمامی آتش‌سوزی‌ها در سطح اراضی ملی و طبیعی استان سطحی بوده، افزود: خوشبختانه به سبب آتش‌سوزی‌های سطحی و اطفاء به‌موقع آن هیچ آسیبی به درختان، تنه و تاج آن‌ها در اراضی جنگلی نرسیده بلکه تنها حریق در سطح برگ و خاشاک بوده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با بیان اینکه شب گذشته نیز محدوده کمی از اراضی جنگلی شهرستان سیاهکل نیز دچار حریق شده بود، گفت: در حال حاضر تمامی آتش‌سوزی‌ها در سطح استان اطفاء شده‌اند.

وی در تشریح دلایل آتش‌سوزی‌های اخیر نیز بیان کرد: به‌صورت قطعی نمی‌توان دلیل آتش‌سوزی‌های اخیر را عنوان کرد اما به قطع یقین بالغ‌بر ۹۰ درصد آتش‌سوزی‌ها عمدی بوده است.

مدیرکل منابع طبیعی گیلان با بیان اینکه موضوع آتش‌سوزی‌های اخیر در گیلان در دست بررسی است، گفت: از شورای تأمین شهرستان‌ها خواسته‌شده تا در خصوص آتش‌سوزی‌های اخیر بررسی‌های عمیق‌تری داشته باشند تا عاملان آتش‌سوزی‌ها مورد تعقیب و مجازات قرار بگیرند.

اختری با تقدیر از اعضای ستاد مدیریت بحران استان در استان و شهرستان‌ها به‌ویژه نیروهای هلال‌احمر، بسیج و همیاران طبیعت، گفت: حدود ۱۰۰ تن از نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی به‌صورت متناوب در آتش‌سوزی‌های اخیر دخالت مستقیم و شبانه‌روزی داشته‌اند

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید