مدیرکل منابع طبیعی گیلان خبر داد: آماده باش ۶۰۰ نیروی قرق بان در جنگل های گیلان برای مهار آتش
مدیرکل منابع طبیعی گیلان خبر داد: آماده باش ۶۰۰ نیروی قرق بان در جنگل های گیلان برای مهار آتش

مدیرکل منابع طبیعی گیلان، از آماده باش ۶۰۰ قرق بان و نیروی حفاظتی در سطح جنگل ها طی امروز و فردا خبر داد و گفت: این نیروها تا پایان باد گرم در مناطقی که مستعد آتش سوزی است حضور فعال و صد درصدی دارند و اجازه گسترش آتش و آسیب به درختان را نمی دهند. به گزارش لاهیج دیلم ، میرحامد اختری […]

مدیرکل منابع طبیعی گیلان، از آماده باش ۶۰۰ قرق بان و نیروی حفاظتی در سطح جنگل ها طی امروز و فردا خبر داد و گفت: این نیروها تا پایان باد گرم در مناطقی که مستعد آتش سوزی است حضور فعال و صد درصدی دارند و اجازه گسترش آتش و آسیب به درختان را نمی دهند.

به گزارش لاهیج دیلم ، میرحامد اختری در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به شروع وزش باد گرم از امروز در منطقه و احتمال گسترش حریق در سطح جنگل ها و مراتع، اظهار کرد: با وزش بادهای گرم و خشک شدن لاش برگ های سطح جنگل، آمادگی برای آتش سوزی افزایش می یابد، زیرا برگ های خشک با کمترین اصطکاک آتش می گیرند و حریق جنگل ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی از گردشگران جنگل خواست از روشن کردن آتش در سطح جنگل ها به ویژه طی روزهای پیش روز خودداری کنند و گفت: روشن کردن آتش در جنگل احتمال گسترش آتش سوزی را زیاد می کند. در لزوم اضطرار برای روشن کردن آتش نیز حتما از اطفای کامل آن اطمینان پیدا کنید.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، با بیان اینکه مردم بومی و محلی می توانند مناطق مشکوک به آتش سوزی جنگل را به صورت شبانه روزی با شماره های ۱۵۰۴ و ۱۳۹ اطلاع کنند، متذکر شد: از طریق تصاویر ماهواره ای کلیه نقاط حساس به آتش سوزی را پایش می کنیم و نیروهای گان حفاظت منابع طبیعی در اسرع وقت در منطقه حاضر هستند.

اختری، از آماده باش ۶۰۰ قرق بان و نیروی حفاظتی در سطح جنگل ها طی امروز و فردا خبر داد و گفت: این نیروها تا پایان باد گرم در مناطقی که مستعد آتش سوزی است حضور فعال و صد درصدی دارند و اجازه گسترش آتش و آسیب به درختان را نمی دهند.

وی با اشاره به کاهش حریق طی هشت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، خاطرنشان کرد: طی هشت ماه سل گذشته ۱۱۶ فقره حریق در جنگل ها و مراتع استان گیلان اتفاق افتاد، اما خوشبختانه امسال در این مدت ۴۳ مورد بود