مدیرکل منابع طبیعی گیلان، از کاهش ۵۵ درصدی تعداد فقره وقوع حریق در سطح اراضی جنگلی استان در مدت هفت ماهه امسال خبر داد و گفت: شاهد کاهش ۷۶ درصدی در مساحت حریق هستیم.

به گزارش لاهیج دیلم ،میرحامد اختری در گفت وگو با ایسنا، از کاهش وقوع حریق در سطح عرصه های منابع طبیعی استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: در هفت ماهه نخست سال گذشته در ۱۴۰ هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی استان حریق به وقوع پیوست.

وی با بیان اینکه امسال کلیه حریق ها را در نطفه خفه کردیم، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۰ فقره حریق به مساحت ۲۹ هکتار به وقوع پیوسته که کاهش ۷۶ درصدی در مساحت حریق را نشان می دهد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، همچنین از کاهش ۵۵ درصدی تعداد فقره وقوع حریق در سطح اراضی جنگلی استان در مدت مذکور خبر داد و بیان کرد: ۱۰۰ تیم از نیروهای یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و ۲۰۰ تیم همیار طبیعت پنج نفره در سطح استان آمادگی دارند که هرگونه آتش سوزی را اطفا کنند.

اختری، نصب دوربین های حفاظت حریق جهت هوشمندسازی اراضی ملی را مستلزم تخصیص اعتبار لازم دانست و گفت: در آینده نزدیک شاهد فعال سازی این دوربین ها که هر یک شعاع ۴۰ کیلومتری را پوشش می دهند، در استان گیلان خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین منتظر به روزرسانی کوادکوپتر یگان حفاظت منابع طبیعی استان جهت پایش عرصه ها هستیم که با هماهنگی یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری انجام می شود.

مدیرکل منابع طبیعی گیلان یادآور شد: از مردم طبیعت دوست گیلان انتظار داریم هرگونه حریق و تخریب و تصرف در منابع طبیعی را با شماره های شبانه روزی ۱۵۰۴ و ۱۳۹ اطلاع رسانی کنند/مهدی عاطف صفری

لینک کوتاه مطلب : http://lahijdeylam.ir/?p=4867

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید