مدیرکل میراث فرهنگی گیلان عنوان کرد: رشد ۱۰۲ درصدی اقامت در تاسیسات گردشگری گیلان
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان عنوان کرد: رشد ۱۰۲ درصدی اقامت در تاسیسات گردشگری گیلان

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از رشد ۳۷ درصدی ورود مسافران نوروزی به گیلان خبر داد و گفت: شاهد استقبال قابل توجه مسافرین و گردشگران نوروزی برای اقامت در این استان سرسبز در مدت سپری شده از آغاز سفرهای نوروزی بودیم. به گزارش لاهیج دیلم ،ولی جهانی در گفت وگو با خبرنگاران، از رشد اقامت نوروزی در استان گیلان […]

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از رشد ۳۷ درصدی ورود مسافران نوروزی به گیلان خبر داد و گفت: شاهد استقبال قابل توجه مسافرین و گردشگران نوروزی برای اقامت در این استان سرسبز در مدت سپری شده از آغاز سفرهای نوروزی بودیم.

به گزارش لاهیج دیلم ،ولی جهانی در گفت وگو با خبرنگاران، از رشد اقامت نوروزی در استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: بنا به آمارهای رسمی ارسال شده به دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفرهای نوروزی ۱۴۰۱ از ابتدای روز ۲۵ اسفند تا پایان روز جمعه، پنجم فروردین و همزمان با پایان موج اول مسافرت گردشگران نوروزی به استان گیلان تعداد ۸۱۲ هزار و ۹۹۸ دستگاه خودرو به استان گیلان وارد شده اند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان اضافه کرد: همچنین در بازه‌ زمانی اعلام شده مجموعا چهار میلیون و ۲۴۴ هزار و ۵۹۰ مسافر از طریق مسیرهای زمینی و هوایی به استان گیلان سفر کردند که این رقم نشان‌دهنده رشد ۳۷ درصدی مسافرین به نسبت مدت زمانی مشابه سال قبل است.

وی با اشاره به استقبال چشمگیر گردشگران برای سفر به استان گیلان در ایام نوروز گفت: با توجه به آمارهای موجود در سامانه اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان، شاهد استقبال قابل توجه مسافرین و گردشگران نوروزی برای اقامت در این استان سرسبز در مدت سپری شده از آغاز سفرهای نوروزی بودیم که این رقم با رشد ۱۰۲ درصدی به نسبت سال گذشته، به ۷۰۲ هزار و ۲۷۰نفر/شب اقامت در مراکز اقامتی ثابت و موقت استان گیلان رسیده است