مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان: اساس پیشرفت هر کشوری در گرو توجه کافی به کتابخانه ها است
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان: اساس پیشرفت هر کشوری در گرو توجه کافی به کتابخانه ها است

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با اشاره به اینکه اساس پیشرفت هر کشوری در گرو توجه کافی به کتابخانه ها است؛ خواستار نگاه جدی تر مسئولان به این حوزه شد. به گزارش لاهیج دیلم ، یاسر تقوی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت به فعالیت‌های متنوع فرهنگی، اجتماعی […]

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با اشاره به اینکه اساس پیشرفت هر کشوری در گرو توجه کافی به کتابخانه ها است؛ خواستار نگاه جدی تر مسئولان به این حوزه شد.

به گزارش لاهیج دیلم ، یاسر تقوی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت به فعالیت‌های متنوع فرهنگی، اجتماعی کتابخانه ها اشاره و با بیان اینکه کتابخانه ها امروز به عنوان یکی از پایگاه‌های فرهنگی جامعه تبدیل شده‌اند، اظهار کرد: مسئولان باید نگاه جدی تری به این بخش داشته باشند.

تقوی کتاب و کتابخوانی را مقوله‌ای مهم و اثربخش در سرنوشت جوامع بشری دانست و گفت: اساس پیشرفت هر کشوری در گرو توجه کافی به موضوع کتاب است.

وی همچنین دغدغه‌های مقام معظم رهبری در حوزه مطالعه و کتابخوانی مردم را نیز یادآور شد و افزود: همه تلاش ما در مجموعه رسیدن به جایگاه مطلوب در شاخص‌های مطالعه طبق منویات رهبری است و امیدواریم با حمایت‌های نماینده ولی فقیه در گیلان پرچم کتاب و کتابخوانی بار دیگر در استان گیلان برافراشته شود.

تقوی با اشاره به وضعیت کتابخانه مرکزی شهر رشت اظهار کرد: این کتابخانه با پیشرفت ۹۱ درصدی همراه بوده و بهره برداری از این مرکز بزرگ فرهنگی از خواسته‌های مردم استان به ویژه شهر رشت است.

وی اظهار امیدواری کرد با هدایت و رهنمودهای آیت الله فلاحتی، بزرگترین کتابخانه عمومی شمال کشور در آینده نزدیک به بهره برداری کامل رسیده و در اختیار دوستداران کتاب و کتابخوانی قرار بگیرد