مدیر امور آبفای لاهیجان خبر داد: بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب شهر لاهیجان به بخش خصوصی واگذار شد
مدیر امور آبفای لاهیجان خبر داد: بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب شهر لاهیجان به بخش خصوصی واگذار شد

مدیر امور آبفای لاهیجان از انعقاد قرارداد بهره‌برداری تصفیه خانه فاضلاب به شرکت پالاب صنعت پارس به مدت ۵ سال خبر داد. به گزارش پایگاه خبری لاهیج دیلم ،مدیر امور آبفای لاهیجان از انعقاد قرارداد بهره‌برداری تصفیه خانه فاضلاب به شرکت پالاب صنعت پارس به مدت ۵ سال خبر داد. حامد حسن نژاد مدیر امور […]

مدیر امور آبفای لاهیجان از انعقاد قرارداد بهره‌برداری تصفیه خانه فاضلاب به شرکت پالاب صنعت پارس به مدت ۵ سال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری لاهیج دیلم ،مدیر امور آبفای لاهیجان از انعقاد قرارداد بهره‌برداری تصفیه خانه فاضلاب به شرکت پالاب صنعت پارس به مدت ۵ سال خبر داد.

حامد حسن نژاد مدیر امور آبفای لاهیجان با اعلام این خبر گفت: بهبود کمی و کیفی روند تصفیه و استفاده بهینه از پساب، طرح فضای سبز، بهره گیری از تجارب استاتید دانشگاه و محققان در خصوص ارتقای فرایندهای تصفیه از اولویت های اصلی این قرارداد ۵ ساله خواهد بود.

 وی در ادامه افزود: جهت هدایت فاضلاب شبکه های سنتی که در مقطع کنونی به نهر نخجیر کلایه هدایت می‌گردد، طرح اتصال خروجی شبکه فاضلاب سنتی به خط انتقال فاضلاب بهداشتی در مسیر کمربندی تحت عنوان “نجات رودخانه و انهار شهر لاهیجان” در دست تهیه و اجرا است.

حسن نژاد همچنین اضافه کرد: فاضلابی که از این طریق جمع آوری می شود، به ایستگاه پمپاژ جنب پمپ بنزین نخجیری منتقل و سپس به سمت تصفیه‌خانه پمپاژ خواهد شد.

وی ضمن اظهار امیدواری در مورد اینکه در صورت اجرای این طرح شاهد افزایش ۷۰ تا ۱۰۰ درصدی ورودی به تصفیه‌خانه باشیم، گفت: آبفای لاهیجان توانسته در چهارماهه اول سال جاری حدود ۵ کیلومتر از شبکه فاضلاب را لایروبی و ۷۰ متر آن را اصلاح نماید.