مدیر بازرسی و نظارت اصناف گیلان: جلوگیری از هرگونه افزایش قیمت در بازار شب یلدا
مدیر بازرسی و نظارت اصناف گیلان: جلوگیری از هرگونه افزایش قیمت در بازار شب یلدا

مدیر بازرسی و نظارت اصناف گیلان گفت: برای جلوگیری از هرگونه افزایش قیمت غیرقانونی کالاهای شب یلدا نظارت و بازرسی ها تشدید می شود. به گزارش لاهیج دیلم ، مهدی شریفی در گفت و گویی با بیان اینکه طرح نظارتی شب یلدا از ۲۵آذرماه آغاز خواهد شد و تا ۳۰آذرماه سالجاری ادامه دارد افزود: در اجرای این […]

مدیر بازرسی و نظارت اصناف گیلان گفت: برای جلوگیری از هرگونه افزایش قیمت غیرقانونی کالاهای شب یلدا نظارت و بازرسی ها تشدید می شود.

به گزارش لاهیج دیلم ، مهدی شریفی در گفت و گویی با بیان اینکه طرح نظارتی شب یلدا از ۲۵آذرماه آغاز خواهد شد و تا ۳۰آذرماه سالجاری ادامه دارد افزود: در اجرای این طرح ۱۰ نفر بازرس در مرکز استان و ۶۲ نفر بازرس در سطح استان همکاری خواهند داشت.

وی ادامه داد: تشدید نظارتهای واحدهای صنفی با هدف اجرای قیمت مصوب اعلام شده کالاها انجام می شود و با تخلفات صنفی در این خصوص به ویژه با گرانفروشی، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور، کم فروشی و … برخورد خواهد شد.

جلوگیری از هرگونه افزایش قیمت های غیرقانونی در بازار شب یلدا

مدیربازرسی و نظارت اصناف گیلان تصریح کرد: از افزایش هرگونه قیمتهای غیرقانونی برای بازار شب یلدا نیز جلوگیری خواهد شد.

شریفی خاطرنشان کرد: نظارت بر میوه و تره بار با تاکید بر میوه های پرمصرف شب یلدا نظیر هندوانه، ازگیل، به، کدو ،سیب، انار، پرتقال، نارنگی، موز، لبو، لیمو و … تشدید خواهد یافت.

وی ادامه داد: نظارت بر آجیل و خشکبار، شیرینی و شکلات، خواربار، کالای اساسی، تنقلات، مواد پروتئینی و ماهی فروشی نیز از دیگر نظارت هایی است که در این ۶روز تشدید خواهد یافت.

مدیربازرسی و نظارت اصناف گیلان، نظارت بر توزیع صحیح کالاهای اساسی در فروشگاه های مربوطه را از دیگر اهداف اجرای این طرح عنوان کرد و افزود: این نظارت ها با گشت های مشترک توسط سازمان صمت گیلان، اتحادیه های صنفی، تعزیرات حکومتی، بهداشت، دامپزشکی و نهاده های ذیربط انجام خواهد شد.

تشدید نظارت بازرسان بر عمده فروشی و مناطق پرازدحام خرید شهر

وی به تمرکز بازرسی و نظارت بر مراکز عمده فروشی و پرازدحام شهر نظیر میادین میوه و تره بار در این ایام اشاره کرد و گفت: بازرسان بر بازارچه های محلی و اماکن پرتردد نیز نظارت خواهند داشت.

شریفی با بیان اینکه حضور بازرسان به صورت شیف کاری مختلف خواهد بود،گفت: قیمت گیری روزانه کالاهای پرمصرف اساسی،در الویت قرار دارد و رسیدگی به گزارشات و شکایات مردمی مربوط به کالاهای هدف شب یلدا با اختصاص اکیپ های ویژه به منظور بررسی های دقیق تر انجام خواهد شد.

مدیر بازرسی و نظارت اصناف گیلان از ارایه تخفیفات ویژه در فروشگاه های بزرگ به مناسبت شب یلدا به منظور حمایت از مصرف کنندکان خبرداد و تصریح کرد: در بررسی های اخیر طبق آخرین آمار قیمت ها هندوانه،خرمالو،و نارنگی در بازار رشت تغییری نکرده است اما قیمت ازگیل، سیب، موز، انار و کیوی کمی با افزایش قیمت مواجه بوده است .

وی یادآور شد: قیمت آجیل در گیلان تایع قیمت آجیل در کشور است و به طبع با افزایش همراه بوده است.

فروش کم آجیل فروشان رشت در بازار شب یلدای سال گذشته

شریفی گفت: سال گذشته به دلیل گرانی قیمت آجیل، آجیل فروشان رشت با فروش کمی مواجه شدند و ان امر موجب تضرر آجیل فروشان شد.

وی تصریح کرد: با توجه به قیمت های امسال آجیل پیش بینی می شود امسال هم مانند سال گذشته میزان خرید آجیل افزایش نباید.

شریفی گفـت: مردم گیلان نوعی آجیل سنتی دارند که در شب یلدا برای مصرف و تزئین سفره شب یلدا آن را تهیه می کنند و سال گذشته گیلانیان از خرید این نوع اجیل سنتی استقبال خوبی کردند.

افزایش استقبال مردم از خرید آجیل سنتی گیلان

مدیر بازرسی و نظارت اصناف گیلان افزود: پیش بینی می شود، امسال هم خرید آجیل سنتی از سوی مردم گیلان بیشتر از آجیل و خشکبار دیگر خریداری شود زیرا قیمت مناسب تری دارد و افراد بیشتری توان خرید آن را دارند.

شریفی با بیان اینکه با توجه به وضعیت آبی کرونایی استان انتظار می رفت تا حدودی رکودی بازار اصناف طی ایام اوج کرونا جبران شود، ادامه داد: اما متاسفانه اخیرا نمایشگاه های در وسط شهر رشت برپا شده است که اصناف استان های دیگر با فروش سوغات مخصوص استان خود فروش زیادی داشتند و فرصت سود و جبران خسارت از اصناف ما گرفته شد .

وی گفت: انتظار می رود مسئولین مربوط در جهت حمایت از اصناف تمهیدات ویژه ای اندیشیده شود تا حمایت های بیشتری برای فروش بیشتر برای بازاریان استان فراهم شود