مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان تصفیه خانه بزرگ گیلان را یکی از مهم ترین پروژه های استان عنوان کرد و گفت: این پروژه با همکاری بخش خصوصی اجرایی شده و در اسفند ماه به بهره برداری می رسد.

به گزارش پایگاه خبری لاهیج دیلم به نقل از ایرنا، سید محسن حسینی با بیان اینکه ۴۱ پروژه آب و فاضلاب دهه فجر امسال در گیلان به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار کرد: مبلغ سرمایه گذاری شده در این پروژه‌ها ۵۹۸ میلیارد تومان است که شاخص بهره مندی در بخش شهری استان را حدود یک صدم درصد افزایش می‌دهد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان ادامه داد: مجموعه پروژه‌هایی که در طول سال در حوزه آب و فاضلاب روستاهای گیلان انجام می‌شود در مجموع دو درصد شاخص بهره‌مندی را افزایش می‌دهد.

تبلیغ

آب شیرین کن صنعتی و دریایی با قیمت رقابتی در ایران

مشاهده

وی با اشاره به طرح‌های نیمه تمام حوزه آب و فاضلاب استان گیلان، ادامه داد: در بخش فاضلاب ۱۱ طرح در مرکز شهرستان رشت و شش طرح نیز در بخش آب داریم که هنوز تکمیل نشده‌اند.

حسینی با بیان اینکه بزرگترین پروژه بخش خصوصی در گیلان مربوط به تصفیه خانه بزرگ استان است، عنوان کرد: این قرارداد هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان ارزش دارد که در هفته سوم اسفند به طور رسمی افتتاح می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان با بیان اینکه قرارداد بی ا تی برای روستاهای شمال آستانه اشرفیه را در دستور کار داریم، گفت: طرح‌های آب شیرین کن غرب انزلی، تکمیل بخشی از فاضلاب غازیان و تعویض ۲۸ هزار کنتور در سطح استان از دیگر پروژه‌های بخش خصوصی است.

وی با اشاره به اینکه دو هزار و ۶۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در گیلان داریم که برای تأمین آب آنها برنامه ریزی شده است، اضافه کرد: تا کنون هزار و ۷۱۲ روستای استان تحت پوشش قرار گرفته و از خدمات آب آشامیدنی استفاده می‌کنند.

حسینی به ۲۶ هزار کیلومتر شبکه توزیع در استان گیلان اشاره و تصریح کرد: در این سازمان به صورت پیوسته میزان هدر رفت آب را اندازه گیری می‌کنیم و امسال نیز طی دو مرحله برای رفع نشت خطوط انتقال اقدام کردیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید