مدیر کل آموزش و پرروش گیلان: آموزش دانش آموزان در مدارس روستایی و مناطق کم جمعیت حضوری است
مدیر کل آموزش و پرروش گیلان: آموزش دانش آموزان در مدارس روستایی و مناطق کم جمعیت حضوری است

سال تحصیلی جدید در گیلان امروز با تحصیل بیش از ۳۲۰ هزار دانش آموز در استان آغاز شد. به گزارش پایگاه خبری لاهیج دیلم ، مدیر کل آموزش و پرروش گیلان در اولین روز از آغازسال تحصیلی دانش آموزان اعلام کرد: سال تحصیلی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۰ در گیلان با ثبت نام قطعی ۳۲۸ هزار و ۲۵ دانش […]

سال تحصیلی جدید در گیلان امروز با تحصیل بیش از ۳۲۰ هزار دانش آموز در استان آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری لاهیج دیلم ، مدیر کل آموزش و پرروش گیلان در اولین روز از آغازسال تحصیلی دانش آموزان اعلام کرد: سال تحصیلی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۰ در گیلان با ثبت نام قطعی ۳۲۸ هزار و ۲۵ دانش آموز تا پنجشنبه اول مهر، در مقاطع مختلف تحصیلی آغاز شد که این تعداد تا پایان مهر ماه افزایش می‌یابد.

محمد رحمتی با اشاره به تحصیل ۳ هزار و ۴۸۹ نفر در مقطع پیش دبستانی و ۳۲ هزار و ۹۰۳ نفر در پایه اول ابتدایی، افزود: از این تعداد دانش آموز، ۱۶۴ هزار و ۷۸۰ نفر در مقطع ابتدایی، ۸۶ هزار و ۶۵ نفر در متوسطه اول و ۷۱ هزار و ۷۷۴ نفر در مقطع متوسطه دوم امسال در مدارس گیلان تحصیل می‌کنند.

وی با اشاره به مجازی بودن آموزش دانش آموزان دست کم تا پایان مهر ماه، اضافه کرد: برای بازگشایی مدارس و آموزش حضوری منتظر دستور ستاد ملی و استانی کرونا خواهیم بود.

مدیر کل آموزش و پرروش گیلان گفت: امسال آموزش دانش آموزان در مدارس روستایی و مناطق کم جمعیت و با نظر شورای مدرسه حضوری است.

امروز مراسم شروع سال تحصیلی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۰ در گیلان به صورت نمادین در دبیرستان دکتر معین رشت با حضور مسئولان گیلان و شهرستان و تعداد محدودی از دانش آموزان با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.