مدیر کل آموزش و پرورش گیلان: حضور دانش آموزان در روزهای تعیین شده در مدارس الزامی است
مدیر کل آموزش و پرورش گیلان: حضور دانش آموزان در روزهای تعیین شده در مدارس الزامی است

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اینکه حضور دانش آموزان از امروز در روزهای تعیین شده در مدارس الزامی است، گفت: دانش آموزان غایب آموزش مجازی دریافت نمی کنند. به گزارش لاهیج دیلم به نقل از مهر، محمد رحمتی شامگاه شنبه در گفتگو با بخش خبر شبکه باران با اشاره به اینکه از ابتدای مهر […]

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اینکه حضور دانش آموزان از امروز در روزهای تعیین شده در مدارس الزامی است، گفت: دانش آموزان غایب آموزش مجازی دریافت نمی کنند.

به گزارش لاهیج دیلم به نقل از مهر، محمد رحمتی شامگاه شنبه در گفتگو با بخش خبر شبکه باران با اشاره به اینکه از ابتدای مهر ماه امسال گام‌های اولیه برای برگزاری حضوری آموزش‌ها برداشته شده است، اظهار کرد: از ابتدای آذر ما نیز همه مدارس استان گیلان همزمان با سراسر کشور آموزش حضوری را آغاز کردند.

وی اضافه کرد: با همکاری اولیای دانش آموزان، دانش آموزان، معلمان و مدیران مدارس هم امتحانات داخلی و هم نهایی را با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده در مدارس برگزار کردیم.

مدیر کل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به تداوم و استمرار آموزش‌های حضوری در سطح مدارس استان، گفت: یکی از تأکیدات ستاد ملی مدیریت کرونا توسعه آموزش‌های حضوری است.

وی با بیان اینکه از ابتدای آذر ماه آموزش‌ها به صورت ترکیبی یعنی حضوری و مجازی در دستور کار بوده است، ادامه داد: از روز یکشنبه همه دانش آموزان بر اساس جدول بندی تهیه و اعلام شده باید به صورت حضوری در مدارس حضور داشته باشند.

رحمتی با تأکید بر اینکه عدم حضور در مدارس سبب می‌شود تا آموزش‌های مجازی نیز به این دانش آموزان ارائه نشود، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم تا با ایجاد همه بسترها و رعایت دقیق پروتکل‌ها از نگرانی والدین برای حضور دانش آموزان در مدارس کاسته شود.

وی با اشاره به لزوم رعایت فاصله یک و نیم متری تعیین شده و داشتن تهویه برای همه کلاس‌ها و ابلاغ این موضوع به همه مدیران مدارس، ادامه داد: از همه والدین به ویژه برای دانش آموزان پایه‌های اول و دوم ابتدایی مانع حضور دانش آموزان در مدارس نشوند.

مدیر کل آموزش و پرورش گیلان با تأکید تشدید نظارت‌های بر عملکرد مدیران در مدارس، گفت: اولیای دانش آموزان نیز می‌توانند هر گونه عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به سامانه‌های معرفی شده و یا ادارات آموزش و پرورش مناطق خود اطلاع رسانی کنند.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی نیز بر اساس دستور العمل های ابلاغی از مدارس استان گیلان در زمان‌های مختلف بازدید به عمل می‌آورند و ارزیابان ادارات آموزش و پرورش و تیم‌های از اداره کل نیز مدارس را بازدید می‌کنند