مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان: مفاخر هویت و اعتبار جامعه فرهنگی را تشکیل می دهند
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان: مفاخر هویت و اعتبار جامعه فرهنگی را تشکیل می دهند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه معرفی شخصیت‌های بزرگ به جامعه بیش از هر زمان دیگری لازم است، گفت: مفاخر هویت و اعتبار جامعه فرهنگی را تشکیل می دهند. به گزارش لاهیج دیلم ، رضا ثقتی ظهر چهارشنبه در جلسه برنامه ریزی برای برگزاری بزرگداشت استاد «احمد سمیعی» پدر ویراستاری نوین […]

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه معرفی شخصیت‌های بزرگ به جامعه بیش از هر زمان دیگری لازم است، گفت: مفاخر هویت و اعتبار جامعه فرهنگی را تشکیل می دهند.

به گزارش لاهیج دیلم ، رضا ثقتی ظهر چهارشنبه در جلسه برنامه ریزی برای برگزاری بزرگداشت استاد «احمد سمیعی» پدر ویراستاری نوین ایران با تاکید بر ضرورت معرفی الگوها و مفاخر به جوانان، اظهار کرد: رویکرد ما قدردانی و معرفی الگوهای استان بوده و این کار هویت و اعتبار این اداره کل و جامعه فرهنگی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه معرفی شخصیت‌های بزرگ به جامعه بیش از هر زمان دیگری لازم است، گفت: همه در تلاش هستند که از ایران اعتبار زدایی کنند و رسانه‌ها با القای ناامیدی به جوانان در صدد تهی کردن هویت فرهنگی و تاریخی آنها هستند.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری جلسات و همایش‌های مربوط به بزرگداشت چهره‌های فرهیخته، بیان کرد: بزرگترین رهاورد بزرگداشت شخصیت‌ها، گردآوری مقالات و نوشته‌های آنها است.

ثقتی تصریح کرد: در تلاش هستیم که تا سال آینده بنیاد میرزا کوچک خان تشکیل شود تا بتوانیم از طریق این بنیاد سالگرد و مراسم بزرگداشت این چهره بزرگ را برگزار کنیم.

گفتنی است که مراسم بزرگداشت استاد احمد سمیعی، پایان اردیبهشت ماه و با حضور سخنران ملی در تالار مرکزی رشت برگزار می‌شود