مدیر کل هواشناسی گیلان خبر داد؛ دمای هوای گیلان افزایش می یابد/ وزش باد جنوبی در مناطق کوهستانی
مدیر کل هواشناسی گیلان خبر داد؛ دمای هوای گیلان افزایش می یابد/ وزش باد جنوبی در مناطق کوهستانی

مدیر کل هواشناسی گیلان با اشاره به افزایش دمای استان طی هفته جاری، گفت: در مناطق کوهستانی شاهد وزش باد جنوبی در برخی از ساعات خواهیم بود. به گزارش لاهیج دیلم ،محمد دادرس در گفتگویی با اشاره به آخرین الگوهای حاکم بر نقشه‌های هواشناسی، گفت: با خروج سامانه سرد و بارشی از اواخر وقت پنج شنبه شاهد […]

مدیر کل هواشناسی گیلان با اشاره به افزایش دمای استان طی هفته جاری، گفت: در مناطق کوهستانی شاهد وزش باد جنوبی در برخی از ساعات خواهیم بود.

به گزارش لاهیج دیلم ،محمد دادرس در گفتگویی با اشاره به آخرین الگوهای حاکم بر نقشه‌های هواشناسی، گفت: با خروج سامانه سرد و بارشی از اواخر وقت پنج شنبه شاهد استقرار جوی پایدار در مناطق مختلف استان گیلان هستیم.

وی افزود: با استقرار این سامانه جوی برای اکثر مناطق استان گیلان آسمان صاف تا نیمه ابری و روند افزایش دمای هوا تا روزهای پایانی هفته جاری پیش بینی می‌شود.

مدیر کل هواشناسی گیلان با بیان اینکه در این مدت برای برخی نواحی جلگه‌ای در ساعات صبح و شب وقوع پدیده مه دور از انتظار نیست، گفت: گاهی با گذر جریانات ناپایدار شرایط برای افزایش ابر و بارش‌های پراکنده فراوان می‌شود.

وی اضافه کرد: دریا نیز در این مدت با موج‌های کوتاه ۱۰ تا ۵۰ سانتی متر پیش بینی شده و برای انجام فعالیت‌های دریایی به ویژه صید و صیادی مناسب است.

دادرس همچنین بیان کرد: برای مناطق کوهستانی نیز در طول هفته گاهی وزش بادهای جنوبی پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: برای شهر رشت مرکز استان گیلان نیز آسمانی صاف تا قسمتی ابری، طی روز افزایش نسبی دما و گاهی افزایش ابر و وزش باد و اواخر وقت وزش باد جنوبی پیش بینی شده است.

مدیر کل هواشناسی گیلان اضافه کرد: دمای هوای شهر نیز امروز بین ۷ تا ۱۵ درجه سانتیگراد در نوسان است