مدیرکل هواشناسی گیلان از صدور هشدار سطح نارنجی در پی وضعیت جوی روزهای آینده استان خبر داد و گفت: در پی فعالیت سامانه سرد و بارشی و وزش باد، برفی شدن ارتفاعات و دامنه‌ها مورد انتظار است.

به گزارش لاهیج دیلم ،محمد دادرس با اشاره به وضعیت آب‌وهوای گیلان طی امروز، اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده فعالیت سامانه نسبتاً ناپایدار طی امروز در منطقه است و در بعضی از نقاط بارندگی و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به وضعیت آب‌وهوای گیلان برای فردا، افزود: سامانه بارشی جدید به‌تدریج از فردا تقویت خواهد شد و آسمان استان ضمن بارندگی و وزش باد شاهد کاهش محسوس دما و در ارتفاعات و دامنه‌ها برفی خواهد بود که تا اواسط هفته آینده نیز ادامه دارد.

مدیرکل هواشناسی گیلان با بیان اینکه نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده کاهش ابرناکی از بعد ظهر و طی شب دوشنبه است، گفت: برای روز سه‌شنبه انتظار است هوای استان با کاهش ابرناکی و افزایش دما همراه باشد.

دادرس همچنین وضعیت آب‌وهوا در گیلان را برای روز چهارشنبه هفته آینده کمی نیمه‌ابری و در دامنه و ارتفاعات با یخبندان صبحگاهی و در برخی دیگر از نقاط استان با بارندگی و وزش باد پیش‌بینی کرد.

وی همچنین از صدور اطلاعیه سطح نارنجی هواشناسی طی امروز در استان خبر داد و گفت: در پی بارش باران و گاها برف که با کاهش دما بین ۴ تا ۸ درجه‌ای همراه هست، هواشناسی استان هشدار لازم را اعلام کرده است.

مدیرکل هواشناسی گیلان همچنین آب‌گرفتگی، بالا آمدن آب رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها، لغزندگی سطح جاده‌ها و کاهش دید افقی، احتمال خسارت به سازه‌ها، لغزش و رانش زمین و اختلال در تردد محورهای کوهستانی را ازجمله مخاطرات پیش رو در روزهای آینده برشمرد‌

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید