مراتب ثبت ۳ میراث‌فرهنگی به استاندار گیلان ابلاغ شد ؛ پل بندرانزلی، حمام پیربازار و اداره شیلات بندرانزلی ثبت ملی شدند
مراتب ثبت ۳ میراث‌فرهنگی به استاندار گیلان ابلاغ شد ؛ پل بندرانزلی، حمام پیربازار و اداره شیلات بندرانزلی ثبت ملی شدند

علی‌اصغر مونسان، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نامه‌ای مراتب ثبت ۳ اثر میراث‌فرهنگی ناملموس را به استاندار گیلان ابلاغ کرد. به گزارش پایگاه خبری لاهیج دیلم، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نامه‌ای مراتب ثبت ۳ اثر میراث‌فرهنگی ناملموس را به استاندار گیلان ابلاغ کرد. در متن نامه علی‌اصغر مونسان به ارسلان زارع آمده است: […]

علی‌اصغر مونسان، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نامه‌ای مراتب ثبت ۳ اثر میراث‌فرهنگی ناملموس را به استاندار گیلان ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه خبری لاهیج دیلم، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نامه‌ای مراتب ثبت ۳ اثر میراث‌فرهنگی ناملموس را به استاندار گیلان ابلاغ کرد.

در متن نامه علی‌اصغر مونسان به ارسلان زارع آمده است:

«در اجرای ماده یک از قانون تشکیل سازمان میراث‌فرهنگی و گردشگری مصوب سال ۱۳۸۲ و مواد ۱۱ و ۱۲ از قانون الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی حفظ میراث‌فرهنگی ناملموس مصوب سال ۱۳۸۴ و مواد ۲ و ۳ آیین‌نامه اجرایی قانون مذکور مصوب ۱۳۸۷/۱۱/۶ هیئت‌وزیران و با رعایت مقررات آیین‌نامه اجرایی مذکور، میراث‌فرهنگی ناملموس با عنوان «حمام پیربازار» به شماره ۳۳۰۲۹ «پل بندرانزلی (میراث فرهنگی)» به شماره ۳۲۹۶۳، «اداره شیلات بندرانزلی (میراث فرهنگی)» به شماره ۳۲۹۶۸ در فهرست ملی میراث‌فرهنگی ناملموس به ثبت رسیده است. هرگونه اقدام که موجب حفظ و احیای این میراث شود، مورد تأکید است.»