مسئولان دانشگاه گیلان از برگزاری نشست احیای تالاب انزلی جلوگیری کردند
مسئولان دانشگاه گیلان از برگزاری نشست احیای تالاب انزلی جلوگیری کردند

مسئولان دانشگاه گیلان از برگزاری نشست تخصصی درباره احیای تالاب انزلی جلوگیری کردند. به گزارش لاهیج دیلم به نقل از تسنیم ، نشست علمی و تخصصی در رابطه با چالش‌های احیای تالاب انزلی که قرار بود در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شود به‌دلیل باز نبودن درب این سالن و مخالفت مسئولان دانشگاه گیلان برگزار نشد. مسئول سازمان […]

مسئولان دانشگاه گیلان از برگزاری نشست تخصصی درباره احیای تالاب انزلی جلوگیری کردند.

به گزارش لاهیج دیلم به نقل از تسنیم ، نشست علمی و تخصصی در رابطه با چالش‌های احیای تالاب انزلی که قرار بود در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شود به‌دلیل باز نبودن درب این سالن و مخالفت مسئولان دانشگاه گیلان برگزار نشد.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان گیلان در این رابطه و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با وجود دریافت مجوزهای لازم در رابطه با برگزاری این نشست علمی و تخصصی، اما مسئولان دانشگاه گیلان از برگزاری آن بدون ارائه هیچ دلیل و توضیحی خودداری کردند.

کیوان میرزایی با بیان اینکه دانشگاه محلی برای هم‌افزایی اندیشه‌ها است خاطرنشان کرد: قرار بود در این نشست علمی در خصوص پیامدهای احیای تالاب انزلی و بحث و گفت‌و‌گو شود اما متاسفانه مسئولان دانشگاه گیلان بدون هیچ توضیحی از ورود مدعوین به داخل سالن جلوگیری کردند. 

وی با اشاره به اینکه با وجود پیگیری‌های زیاد، مسئولان دانشگاه گیلان پاسخ مناسبی در این رابطه به ما ندادند تصریح کرد: از دادستان بندر انزلی و امام جمعه انزلی و بسیاری از اساتید و فعالان علمی استان گیلان برای حضور در این نشست علمی دعوت شده بود و این کار مسئولان دانشگاه به منزله بی احترامی به جامعه دانشگاهی است.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان گیلان با تاکید بر اهمیت صدور مجوز وزارت بهداشت در رابطه با استفاده از هر ماده شیمیایی افزود: رئیس ستاد فناوری نانو کشور و همچنین سازمان برنامه و بودجه و هیچ مرجع علمی صلاحیت شرکت مدعی احیای تالاب انزلی را تایید نکردند.

میرزایی گفت: جامعه دانشگاهی گیلان به‌عنوان کسانی که دغدغه علمی دارند برای حضور در این نشست دعوت شدند و قرار بود درباره پیامدهای استفاده از ماده شیمیایی دی اکسید تیتانیوم بحث کنند اما متاسفانه مسئولان دانشگاه گیلان با این اقدام ناشایست از برگزاری این نشست جلوگیری کردند و ما از طریق مجاری قانونی پیگیری این مسئله هستیم.

وی با اشاره به برگزاری این نشست علمی و تخصصی در روز چهارشنبه تصریح کرد: هماهنگی‌های لازم برای برگزاری این نشست در روز چهارشنبه در حال انجام است و احتمالا این مراسم در دانشگاه آزاد لاهیجان یا بندر انزلی برگزار می‌شود و تصمیم نهایی به رسانه‌ها اعلام می‌شود. 

به گزارش گیل و دیلم، در انتهای سخنان میرزایی، یکی از مسئولان برگزاری این نشست از مدعوین خواست که به داخل تالار بروند اما وی به خاطر بی‌احترامی که به مدعوین شد از حاضران خواست که در تالار حضور پیدا نکنند.