امام جمعه رشت به ضرورت تامین آب کشاورزی و رفع دغدغه‌های کشاورزان استان اشاره کرد و گفت: مسئولان متولی تامین آب کشاورزی، توجهات لازم را در این بخش داشته باشند تا کشاورز نگران و گله‌مند نباشد.

به گزارش لاهیج دیلم به نقل از تسنیم، آیت‌الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت با اشاره به لزوم رعایت حقوق همسایگان، اظهار داشت: آزار نرساندن به همسایه از ویژگی‌های انسان‌های باتقوا است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه انسان سعادتمند در دنیا و آخرت باید با مفهوم رعایت حقوق همسایه آشنا و عملگرا باشد، تصریح کرد: هر کسی 3 همسایه داشته باشد و همگی از او راضی باشند آمرزیده خواهد شد.

فلاحتی به 11 اردیبهشت ماه روز جهانی کار و کارگر و نقش‌آفرینی کارگران فداکار و انقلابی در عرصه تولید اشاره و بیان کرد: تلاش مسئولان در راستای مهار تورم و افزایش تولید باشد و متولیان امر، مشکلات جامعه کارگری را نیز مورد بررسی قرار دهند.

وی با اشاره به سالروز شهادت متفکر بزرگ جامعه اسلامی “استاد مطهری” و بزرگداشت روز معلم تصریح کرد: هر کسی اگر یک دوره از کتاب‌های شهید مطهری را با دقت بخواند، با بخش‌های زیادی از معارف اسلام آشنا و قدرت پاسخ دادن به بسیاری از شب‌هات جدید و قدیم را خواهد داشت، اما متاسفانه کتاب و کتابخوانی در جامعه ما کمی افت پیدا کرده است.

امام جمعه رشت بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه‌ عید سعید فطر را مورد اشاره قرار و افزود: ایشان فرمودند مردم با سلایق مختلف کنار هم زندگی، کار و مهربانی کنند تا دشمنان در ایجاد انشقاق در فضای آرام جامعه ناکام بمانند.

وی با اشاره به افرادی که به‌صورت ناآگاهانه و ناخواسته، به خواسته دشمن عمل می‌کنند گفت: رهبری از هر چیزی که فضای جامعه را ملتهب کرده و یا هر تریبون و رسانه‌ای که باعث ایجاد یأس و نامیدی در جامعه شود، ناراحت خواهند شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره حجاب اشاره کرد و افزود: ایشان مسئله حجاب را واجب شرعی و عمل کشف حجاب و بی‌حجابی را حرام شرعی و سیاسی دانستند؛ حرام سیاسی به‌معنای کج‌دهنی به جمهوری اسلامی و نظام اسلامی است.

فلاحتی با اشاره به اظهارات عده‌ای مبنی بر اینکه حجاب مربوط به دوره‌ای از تاریخ بوده است، خاطرنشان کرد: این افراد از الفبای اسلام چیزی نمی‌دانند در حالی‌ که حجاب واجب شرعی است و حاکمیت باید عاقلانه، باتدبیر، با برنامه و مقتدرانه با پدیده شوم بی‌عفتی و بدحجابی برخورد کند.

وی با تاکید بر فعال‌سازی ستاد راهبردی پیگیری بیانات رهبری با حضور رئیس دادگستری و سایر مسئولان خاطرنشان کرد: آمران به معروف و ناهیان از منکر از سوی دستگاه قضا، جدی حمایت خواهند شد و مردم بدانند حکومت، مسئولان و دستگاه‌ها در حال تلاش هستند و قرار است با برنامه پیش برویم و مردم عزیز هم اگر کشف حجاب دیدند مستندسازی کرده و به متولیان امر از جمله مجموعه انتظامی، سپاه و اطلاعات اطلاع دهند.

امام جمعه رشت با اشاره به حوادث سودان، بیان کرد:‌ سودان زمانی بزرگترین کشور آفریقایی عربی بود، اما امروز دستخوش حوادث است، این کشور بیش از 40 میلیون مسلمان و 20 میلیون شیعه دارد، اما رفراندومی که صهیونیست‌ها باعث آن شدند، در این کشور ایجاد انشقاق کرد، زیرا هدف‌شان ناامن کردن این کشور است.

فلاحتی به ضرورت تامین آب کشاورزی و رفع دغدغه‌های کشاورزان استان اشاره و بیان کرد: مسئولان متولی تامین آب کشاورزی، توجهات لازم را در این بخش داشته باشند تا کشاورز نگران و گله‌مند نباشد.

لینک کوتاه مطلب : http://lahijdeylam.ir/?p=7299

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید