معاون حقوقی امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد خبر داد؛ بهره برداری از فاز یک مجتمع فرهنگی و هنری لاهیجان تا آذرماه سال آینده❗
معاون حقوقی امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد خبر داد؛ بهره برداری از فاز یک مجتمع فرهنگی و هنری لاهیجان تا آذرماه سال آینده❗

محمد هاشمی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از بهره برداری از فاز یک مجتمع فرهنگی و هنری لاهیجان تا آذر ماه سال آینده خبر داد. به گزارش لاهیج دیلم ، معاون حقوقی امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از پروژه مجتمع فرهنگی و هنری لاهیجان گفت: در صورت اختصاص اعتبارات لازم، […]

محمد هاشمی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از بهره برداری از فاز یک مجتمع فرهنگی و هنری لاهیجان تا آذر ماه سال آینده خبر داد.

به گزارش لاهیج دیلم ، معاون حقوقی امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از پروژه مجتمع فرهنگی و هنری لاهیجان گفت: در صورت اختصاص اعتبارات لازم، فاز یک مجتمع فرهنگی و هنری لاهیجان تا آذر ماه سال۱۴۰۱ به بهره برداری برسد.

محمد هاشمی با بیان اینکه باتوجه به ظرفیت‌های فرهنگی و هنری این شهرستان تکمیل این پروژه در اولویت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است افزود: فاز نخست مجتمع فرهنگی و هنری لاهیجان که شامل سالن همایش با ظرفیت ۵۰۳نفر است ۸۲درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در اولین سفر ریاست جمهوری به گیلان در قالب تخصیص بودجه به پروژه‌های عمرانی نیمه تمام به این طرح نیز اعتباراتی جهت تکمیل آن اختصاص می‌یابد.

محمد هاشمی افزود: امیدواریم در صورت اختصاص بودجه، تا آذرماه سال آینده فاز اول این پروژه به بهره برداری برسد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید با اشاره به اینکه پروژه مجتمع فرهنگی و هنری لاهیجان ۲۱سال است که در حال ساخت است از اختصاص ۱۱میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل آن خبر داد.

رسول فرخی افزود: برای تکمیل فاز دوم این پروژه مکاتباتی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شده تا در سفر ریاست جمهوری گیلان اعتبارات قابل توجهی برای تکمیل این طرح اختصاص یابد.

گفتنی است، پروژه مجتمع فرهنگی و هنری لاهیجان با زیربنای پنج هزار و ۱۶۵مترمربع، به دو فاز تقسیم‌بندی شده است و در فاز یک تاکنون به پیشرفت فیزیکی ۸۲درصد رسیده و کل پروژه نیز ۴۱درصد پیشرفت داشته است.

فاز یک مجتمع فرهنگی و هنری سالن ۵۰۳نفره و فاز دو شامل دو سالن ۲۵۰و۱۲۰ نفره؛ دو پلاتو، گالری و سالن سینمایی ۸۰نفره است