معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان : بیماران کرونایی مراجعه کننده به بیمارستان ها طی ماه اخیر بدحالترند
معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان : بیماران کرونایی مراجعه کننده به بیمارستان ها طی ماه اخیر بدحالترند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گفت : در یک ماه اخیر بیماران مبتلا به کووید ۱۹ مراجعه کننده به بیمارستان های استان در وضعیت بدتر و حادتر بیماری مراجعه می کنند. به گزارش لاهیج دیلم ،دکتر آبتین حیدرزاده روز جمعه در گفت و گویی افزود: این مهم می تواند ناشی از خود درمانی […]

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گفت : در یک ماه اخیر بیماران مبتلا به کووید ۱۹ مراجعه کننده به بیمارستان های استان در وضعیت بدتر و حادتر بیماری مراجعه می کنند.

به گزارش لاهیج دیلم ،دکتر آبتین حیدرزاده روز جمعه در گفت و گویی افزود: این مهم می تواند ناشی از خود درمانی افراد باشد و ضمن اینکه به دلیل ترس ناشناخته  و احتمال آلودگی در صورت مبتلا نبودن از مراجعه به بیمارستان ها و مراکز درمانی هراس داشته و پرهیز می کنند و زمانی که وضعیت بیماری رو به وخامت می گذارد به بیمارستان مراجعه می نمایند.

وی اظهار داشت: مبتلایان، بیماری را در منزل تحمل نکنند مگر اینکه با سامانه ۴۰۳۰ و پزشکان ما هماهنگ باشند و آنان تجویز و تعیین کنند که در خانه در شرایط ایزوله قرنطینه شوند یا به بیمارستان مراجعه کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان افزود : در ۴۸ ساعت اخیر ۱۴۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری شدند.  

وی در ادامه بیان داشت: تاکنون موردی از داروی گیاهی یا استفاده از روش های طب سنتی که وارد عرصه کارآزمایی بالینی شده باشد نداشتیم و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز پیشنهادی برای این کار به ما نداده است.

حیدرزاده با بیان اینکه تنها از داروی های شیمیایی و تایید شده استفاده می شود، اضافه کرد: هیچ دارویی تاکنون به صورت اختصاصی برای درمان این بیماری ساخته نشده ما بیشتر از درمان های نگهدارنده و کاهش دهنده التهاب و عفونت استفاده می کنیم.

هم اکنون افزون بر ۴۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند