معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان: مبادی ورودی گیلان برای پیشگیری از شیوع سویه جدید کرونا کنترل می‌شود
معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان: مبادی ورودی گیلان برای پیشگیری از شیوع سویه جدید کرونا کنترل می‌شود

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از کنترل مبادی ورودی استان برای پیشگیری از ورود سویه‌های جدید ویروس کرونا خبر داد. به گزارش لاهیج دیلم ، آبتین حیدرزاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اهمیت کنترل مبادی ورودی استان برای پیشگیری از ورود سویه‌های جدید ویروس کرونا گفت: ورود مسافران از ورودی لوشان – […]

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از کنترل مبادی ورودی استان برای پیشگیری از ورود سویه‌های جدید ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش لاهیج دیلم ، آبتین حیدرزاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اهمیت کنترل مبادی ورودی استان برای پیشگیری از ورود سویه‌های جدید ویروس کرونا گفت: ورود مسافران از ورودی لوشان – رودبار باید از لحاظ کنترل مبتلایان به کرونا مورد توجه قرار گیرد.

او افزود: با توجه به شیوع سویه جدید کرونا همه باید با دقت و جدیت بیشتری نسبت به کنترل مبادی ورودی استان گیلان اهتمام به خرج دهیم.

معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه واکسیناسیون کووید ۱۹ با سرعت در سراسر استان در حال اجرا است، اظهار داشت: در کنار واکسیناسیون، توجه به فاصله گذاری اجتماعی، استفاده ار ماسک و شست‌وشوی مرتب دست‌ها باید مورد توجه همگان قرار گیرد.

حیدرزاده با اشاره به اینکه در ماه‌های اخیر شاهد همکاری دستگاه‌های مختلف در سطح شهرستان‌ها بودیم، تصریح کرد: انتظار می‌رود در ادامه هم، دستورالعمل‌های بهداشتی کرونایی بیش از پیش در سطح استان گیلان اجرا شود.

در آخرین نقشه رنگ بندی کرونایی کشور؛ از روز گذشته ۱۴ شهرستان گیلان در وضعیت آبی و ۳ شهرستان رودبار، رودسر و آستارا در وضعیت زرد قرار گرفتند.

همچنین طبق اطلاعیه وزارت بهداشت؛ پس از یک شبانه روز بدون مرگ کرونایی در گیلان، این استان در فاصله زمانی جمعه ۱۹ تا شنبه ۲۰ آذر ماه (پس از تهران، خراسان رضوی و فارس) با ۵ مورد، بیشترین تعداد مرگ و میر کرونایی را در کشور داشت.

۲۲۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ از جمله ۴۴ بیمار بدحال هم در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند