معاون علوم پزشکی گیلان: با کرونا دورهمی نداشته باشیم/ تهویه روزانه هوای خانه فراموش نشود
معاون علوم پزشکی گیلان: با کرونا دورهمی نداشته باشیم/ تهویه روزانه هوای خانه فراموش نشود

معاون علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه سردی هوا و بسته بودن درب و پنجره ها موجب می شود با کرونا دورهمی داشته باشیم، گفت: مهمترین دلیل درگیری افراد با بیماری کرونا و بستری شدن آنان، حضور در دورهمی هاست. به گزارش لاهیج دیلم ،دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگویی از شناسایی بیش از ۴۰۰ بیمار مشکوک به کرونا طی ۲۴ […]

معاون علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه سردی هوا و بسته بودن درب و پنجره ها موجب می شود با کرونا دورهمی داشته باشیم، گفت: مهمترین دلیل درگیری افراد با بیماری کرونا و بستری شدن آنان، حضور در دورهمی هاست.

به گزارش لاهیج دیلم ،دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگویی از شناسایی بیش از ۴۰۰ بیمار مشکوک به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد ۸۳ بیمار بستری شدند و مابقی تحت درمان سرپایی قرار گرفتند و در خانه ایزوله هستند.

وی با بیان اینکه در مجموع ۴۹۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های استان گیلان بستری هستند، تصریح کرد: خوشبختانه بعد از چند هفته تعداد بستری ها ما به پایین تر از ۵۰۰ رسید، اما همچنان ۹۵ بیمار بدحال داریم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به تاثیر ۵۰ درصدی دورهمی های خانوادگی در انتقال ویروس کرونا، افزود: مهمترین دلیل درگیری افراد با بیماری کرونا و بستری شدن آنان، حضور در دورهمی هاست.

حیدرزاده، از مردم خواست همانگونه که در خانه ماندن را رعایت می کنند، تشکیل ندادن دورهمی ها را نیز رعایت کنند، گفت: اگر مردم دورهمی ها را کاملا تعطیل کنند روز به روز شاهد کاهش سریع آمارهای ابتلا خواهیم بود.

وی با بیان اینکه سردی هوا و بسته بودن درب و پنجره ها و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی موجب می شود با کرونا دورهمی داشته باشیم، خاطرنشان کرد: مردم در خانه لباس گرم بپوشند و دو بار در روز درها و پنجره ها را باز کنند تا تهویه هوا صورت گیرد