معاون علوم پزشکی گیلان عنوان کرد: افزایش ۲۰ برابری مراجعه به مراکز سرپایی/ بی توجهی گیلانی ها به ماسک
معاون علوم پزشکی گیلان عنوان کرد: افزایش ۲۰ برابری مراجعه به مراکز سرپایی/ بی توجهی گیلانی ها به ماسک

معاون علوم پزشکی گیلان، با اشاره به بستری روزانه حداقل ۷۰ بیمار جدید کرونایی، تصریح کرد: این در حالی است که ۱۰ برابر این میزان روزانه به مراکز درمانی مراجعه می کنند. به گزارش لاهیج دیلم ،دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگویی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۳۷۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های استان گیلان بستری هستند، […]

معاون علوم پزشکی گیلان، با اشاره به بستری روزانه حداقل ۷۰ بیمار جدید کرونایی، تصریح کرد: این در حالی است که ۱۰ برابر این میزان روزانه به مراکز درمانی مراجعه می کنند.

به گزارش لاهیج دیلم ،دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگویی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۳۷۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های استان گیلان بستری هستند، اظهار کرد: ترخیصی های روزانه ما حدود ۶۰ نفر است.

وی با اشاره به بستری روزانه حداقل ۷۰ بیمار جدید کرونایی، تصریح کرد: این در حالی است که ۱۰ برابر این میزان روزانه به مراکز درمانی و ۲۰ برابر آن به مراکز سرپایی کرونا مراجعه می کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، همچنین از افزایش تماس های تلفنی با سامانه ۴۰۳۰ خبر داد و تصریح کرد: متاسفانه به دلیل عدم رعایت اصول بهداشتی و بی توجهی به فاصله گذاری فیزیکی شاهد افزایش آمارهای ابتلا به کرونا در استان هستیم.

حیدرزاده، انجام مسافرت های فراوان به گیلان را از دیگر عوامل اثرگذار بر افزایش مبتلایان دانست و خاطرنشان کرد: حضور مسافران موجب شده گیلان برخلاف بسیاری از استان ها همچنان بیمار کرونایی داشته باشد و به طور دائم بیمار بستری می کنیم.

وی از مردم خواست مسافرت ها را کاهش دهند و گفت: همچنین افراد در تماس با مسافران و غیر هم استانی ها فاصله گذاری فیزیکی را جدی بگیرند.

معاون علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه ضریب استفاده از ماسک در گیلان نسبت به استان های دیگر پایین است، اضافه کرد: برای اینکه آمار ابتلا و بستری ها را در گیلان کاهش دهیم باید همه از امروز ماسک بزنیم